Tag #WspólnieBezpieczni
Rozmiar czcionki
- #WspólnieBezpieczni w górach - część 2 - W góry idziemy po to, żeby odpocząć, żeby zobaczyć coś pięknego. Góry są w gruncie rzeczy bezpieczne, tylko to my musimy zaplanować i przewidzieć, że może coś się wydarzyć. Trzeba się więc przygotować – zaplanować wycieczkę, spakować plecak, apteczkę, mapę, zainstalować aplikację „Ratunek”, dopasować sprzęt specjalistyczny do stopnia trudności terenu czy zagrożenia lawinowego – swoimi radami dzieli się naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR Marek Ciaś. Zapraszamy do wysłuchania kolejnego podcastu w naszym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
- #Wspólnie Bezpieczni w górach (część 1) Wędrówka górskimi szlakami - tak w zimie, jak i w lecie - to jeden z najlepszych sposobów spędzenia wolnego czasu. Zanim jednak zaczniemy szusować na nartach albo ruszymy zdobywać górskie szczyty, powinniśmy odpowiednio przygotować się do urlopu. O tym, jak m.in. nie dać się oszukać lub okraść podczas wymarzonego wypoczynku, mówi nasz gość – asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
- #Wspólnie Bezpieczni o anonimowości użytkowników kryptowalut w Internecie Czy korzystając z kryptowalut można pozostać całkowicie anonimowym? To jedno z kluczowych pytań, które zadają sobie użytkownicy rynku kryptowalut, a na które odpowiada oficer operacyjny Centralnego Biura Śledczego Policji.
- #Wspólnie Bezpieczni - o tym, jak powstały kryptowaluty Kryptowaluty nie są pieniędzmi, ale z ich wykorzystaniem można nabywać produkty i usługi, a także wymieniać je na istniejące waluty. Reprezentują umowną pomiędzy posiadaczami wartość i umożliwiają przesyłanie płatności online bezpośrednio od jednego podmiotu do drugiego, bez konieczności przepływu transakcji przez instytucje finansowe.
- #Wspólnie Bezpieczni - dziś o kryptowalutach Myślisz o inwestycji w kryptowaluty? Kuszą Cię obietnice ogromnych zysków? Najpierw dogłębnie poznaj właściwości i zasady tego rynku tak, abyś mógł właściwie ocenić ryzyka na nim obowiązujące.
- #Wspólnie Bezpieczni - co grozi za cyberprzestępstwo? Jedno z największych zagrożeń na świecie, jakim jest cyberprzestępczość, w polskim systemie prawnym figuruje pod pojęciem „przestępczość internetowa”. To termin bardzo pojemny, obejmujący wszelkie czyny zabronione dokonywane przy wykorzystywaniu sieci internetowej lub systemów informatycznych, m.in. fałszerstwa komputerowe, kradzież własności intelektualnej, wyłudzenie danych osobowych czy też dystrybuowanie nielegalnych materiałów (np. pornografii dziecięcej). Ile czasu można spędzić w więzieniu za cyberprzestępstwo? - opowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP.
- #Wspólnie Bezpieczni - o tym jak zmienia się rynek dopalaczy w Polsce Według opublikowanego przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości najnowszego Światowego Raportu o Narkotykach (UNODC 2020), w ciągu ostatniej dekady obserwuje się 30-procentowy wzrost liczby osób zażywających środki odurzające. Ponad 35 milionów ludzi cierpi na zaburzenia wywołane używaniem środków psychoaktywnych. Rynki narkotyków stają się coraz bardziej złożone. Do substancji pochodzenia roślinnego dołączyły setki narkotyków syntetycznych. Jak sytuacja „nowych narkotyków” wygląda z punktu widzenia polskiego toksykologa? – opowiada lek. med. Eryk Matuszkiewicz z Oddziału Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.
- #WspólnieBezpieczni - dziś o tym, jak chronić się przed cyberatakami Jak wynika z najnowszego raportu Europolu, w mijającym roku cyberprzestępczość stanowiła podstawową cechę krajobrazu przestępczości w Europie. Obserwuje się cyberataki kierowane na przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, finansami, energetyką i transportem. Dotykają one również organizacji sektora publicznego: samorządów, ministerstw, uniwersytetów czy nawet szpitali.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - jak rozpoznać osobę pod dopalaczach i jak jej pomóc W badaniu Uniwersytetu SWPS prawie połowa badanych przyznała się do odczuwania negatywnych skutków ubocznych po zażyciu dopalaczy. Jednak tylko 10% szukało medycznej pomocy. Niezależnie od tego, jak silne są objawy zatrucia dopalaczami, zawsze powinniśmy skonsultować stan zdrowia z lekarzem.
- #WspólnieBezpieczni - czy można sfałszować podpis biometryczny? Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji jest prawdopodobnie pierwszym ośrodkiem badawczo-naukowym, który wydaje kryminalistyczne opinie w zakresie wiarygodności podpisów biometrycznych. O podsumowaniu dwuletnich badań opowiada kierownik Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych CLKP komisarz Anna Przewor.
- #WspólnieBezpieczni - podpis biometryczny Według naukowych autorytetów dzięki temu odkryciu przestępcy powinni się bać! O przełomie w badaniach nad podpisem biometrycznym opowiadają eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji: kierownik Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych komisarz Anna Przewor, oraz asystent młodszy aspirant Łukasz Kocielnik w kolejnym epizodzie policyjnego podcastu #WspólnieBezpieczni.
- #WspólnieBezpieczni – sukcesy w walce z cyberprzestępczością Z okazji rozpoczynającego się dziś Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa 2020, zapraszamy do posłuchania o sukcesach Policji w walce z cyberprzestępczością - opowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP.