Akcje profilaktyczne
Rozmiar czcionki
- "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka
- Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa to działania oparte na współpracy Policji z placówkami oświatowymi, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, przeciwdziałanie i eliminowanie negatywnych zjawisk, np. przemocy w rówieśniczej. Pozytywnym osiągnięciem projektu ZPB jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. Przemawia za tym także liczba placówek przystępujących do projektu oraz wytworzenie się ciągłości działań profilaktycznych – począwszy od szkoły podstawowej do uczelni wyższych włącznie.
- „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” Projekt „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”, powstał jako odzew na zapotrzebowanie zgłaszane przez nauczycieli i rodziców, którzy dostrzegają problemy z jakimi spotykają się dzieci w świecie Internetu. Prowadzone działania edukacyjne i informacyjne związane z tematyką cyberzagrożeń, obejmują dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych wszystkich szkół podstawowych województwa małopolskiego, a także nauczycieli pracujących z tymi uczniami, jak również ich rodziców.
- Międzynarodowa kampania „Check before you chat – The 5-step Dance Challenge” Polska Policja obok innych 22 krajów zrzeszonych w fundacji Amber Alert Europe włączyła się w zainicjowaną przez tę organizację międzynarodową kampanię „Check before you chat – The 5-step Dance Challenge” (Sprawdź, zanim zaczniesz rozmowę – wyzwanie 5 tanecznych kroków”), poświęconą uwodzeniu nieletnich w sieci. Kampania, której finał zaplanowano na 25 maja 2021 r. przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, skierowana jest przeciwko zjawisku uwodzenia i wykorzystywania dzieci w sieci (online grooming).