Aktualności
Rozmiar czcionki
- Sądeccy policjanci zabezpieczali ostatni etap 64. Małopolskiego Wyścigu Górskiego W dniach od 11-14 czerwca br. na drogach województwa małopolskiego odbywał się 64. Małopolski Wyścig Górski. Kolarze biorący udział w tej międzynarodowej imprezie przejechali także przez drogi na Sądecczyźnie, gdzie przebiegała trasa III etapu zmagań oraz wyznaczona została meta. W czasie wyścigu sądeccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.
- Sądecczyzna. Podsumowanie policyjnych działań podczas długiego weekendu Długi czerwcowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem Sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres wzmożonych kontroli na drogach. W tym czasie na Sądecczyźnie funkcjonariusze odnotowali 32 zdarzenia drogowe. Na szczęście nikt nie zginął.
- Bezpieczna Wielkanoc na sądeckich drogach Jak co roku, w okresie Świąt Wielkanocnych na drogach naszego regionu pojawiło się więcej policjantów, którzy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom goszczącym na Sądecczyźnie. Podczas tegorocznego wielkanocnego weekendu na drogach było bezpiecznie, o czym świadczą policyjne statystyki.
- Wspólne działania w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko” na Sądecczyźnie Edukacja w zakresie zagrożeń na terenach kolejowych jest niezwykle ważna. To inwestycja w bezpieczeństwo, która ma szanse wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków na torach, dlatego sądeccy policjanci po raz kolejny włączyli się w akcję edukacyjno-prewencyjną w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”.
- Nocne działania sądeckiej drogówki - zero tolerancji dla brawury na ulicach miasta W nocy z 14 marca na 15 marca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie łamania przepisów i agresywnych zachowań na ulicach Nowego Sącza. Pod lupą mundurowych znalazły się główne arterie miasta oraz wielkopowierzchniowe parkingi. Bilans akcji pokazuje, że wielu kierowców wciąż lekceważy zasady bezpieczeństwa.
- Promowanie trzeźwości za kierownicą, czyli „Nowosądeckie drogi bez promili” Policjanci sądeckiej drogówki wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podczas którego promowali bezpieczeństwo oraz trzeźwość za kierownicą. Wszystko w ramach cyklicznej akcji „Nowosądeckie drogi bez promili”, której organizatorem była Fundacja Prodriver.
- Pięciu kierowców na 3 miesiące straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości W miniony weekend policjanci sądeckiej grupy SPEED zatrzymali prawa jazdy pięciu kierowcom podróżującym po drogach Sądecczyzny w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h. W czterech przypadkach do naruszenia doszło w terenie zabudowanym, a w jednym poza nim. Rekordzista poruszał się o 68 km/h za szybko. Teraz cała piątka przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mogła wsiąść za kółko.
- Bezpieczne święta i Nowy Rok na drogach Sądecczyzny. Wzmożone działania drogówki będą trwały do 7 stycznia br. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących w okresie świąteczno-noworocznym, policjanci apelowali do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a na drogach całego kraju zwiększono liczbę patroli. Sądeccy policjanci, którzy jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu, odnotowali w tym czasie 2 wypadki oraz 49 kolizji drogowych.
- Podsumowanie działań sądeckiej Policji w okresie Wszystkich Świętych 5 wypadków, 21 kolizji, 6 osób rannych i 8 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów – to bilans czterodniowej akcji w okresie uroczystości Wszystkich Świętych na Sądecczyźnie.
- Sądeccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas 16. Festiwalu Biegowego W miniony weekend w Piwnicznej-Zdroju zorganizowano 16. edycję Festiwalu Biegowego, której towarzyszył Festiwal Lachów i Górali. Od piątku do niedzieli (5-7 września br.) sądeccy policjanci zabezpieczali wiele tras, po których przemieszczali się zawodnicy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.
Sądeccy policjanci zabezpieczali ostatni etap 64. Małopolskiego Wyścigu Górskiego
W dniach od 11-14 czerwca br. na drogach województwa małopolskiego odbywał się 64. Małopolski Wyścig Górski. Kolarze biorący udział w tej międzynarodowej imprezie przejechali także przez drogi na Sądecczyźnie, gdzie przebiegała trasa III etapu zmagań oraz wyznaczona została meta. W czasie wyścigu sądeccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.
Sądecczyzna. Podsumowanie policyjnych działań podczas długiego weekendu
Długi czerwcowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem Sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres wzmożonych kontroli na drogach. W tym czasie na Sądecczyźnie funkcjonariusze odnotowali 32 zdarzenia drogowe. Na szczęście nikt nie zginął.
Bezpieczna Wielkanoc na sądeckich drogach
Jak co roku, w okresie Świąt Wielkanocnych na drogach naszego regionu pojawiło się więcej policjantów, którzy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom goszczącym na Sądecczyźnie. Podczas tegorocznego wielkanocnego weekendu na drogach było bezpiecznie, o czym świadczą policyjne statystyki.
Wspólne działania w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko” na Sądecczyźnie
Edukacja w zakresie zagrożeń na terenach kolejowych jest niezwykle ważna. To inwestycja w bezpieczeństwo, która ma szanse wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków na torach, dlatego sądeccy policjanci po raz kolejny włączyli się w akcję edukacyjno-prewencyjną w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”.
Nocne działania sądeckiej drogówki - zero tolerancji dla brawury na ulicach miasta
W nocy z 14 marca na 15 marca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie łamania przepisów i agresywnych zachowań na ulicach Nowego Sącza. Pod lupą mundurowych znalazły się główne arterie miasta oraz wielkopowierzchniowe parkingi. Bilans akcji pokazuje, że wielu kierowców wciąż lekceważy zasady bezpieczeństwa.
Promowanie trzeźwości za kierownicą, czyli „Nowosądeckie drogi bez promili”
Policjanci sądeckiej drogówki wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podczas którego promowali bezpieczeństwo oraz trzeźwość za kierownicą. Wszystko w ramach cyklicznej akcji „Nowosądeckie drogi bez promili”, której organizatorem była Fundacja Prodriver.
Pięciu kierowców na 3 miesiące straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
W miniony weekend policjanci sądeckiej grupy SPEED zatrzymali prawa jazdy pięciu kierowcom podróżującym po drogach Sądecczyzny w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h. W czterech przypadkach do naruszenia doszło w terenie zabudowanym, a w jednym poza nim. Rekordzista poruszał się o 68 km/h za szybko. Teraz cała piątka przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mogła wsiąść za kółko.
Bezpieczne święta i Nowy Rok na drogach Sądecczyzny. Wzmożone działania drogówki będą trwały do 7 stycznia br.
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących w okresie świąteczno-noworocznym, policjanci apelowali do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a na drogach całego kraju zwiększono liczbę patroli. Sądeccy policjanci, którzy jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu, odnotowali w tym czasie 2 wypadki oraz 49 kolizji drogowych.
Podsumowanie działań sądeckiej Policji w okresie Wszystkich Świętych
5 wypadków, 21 kolizji, 6 osób rannych i 8 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów – to bilans czterodniowej akcji w okresie uroczystości Wszystkich Świętych na Sądecczyźnie.
Sądeccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas 16. Festiwalu Biegowego
W miniony weekend w Piwnicznej-Zdroju zorganizowano 16. edycję Festiwalu Biegowego, której towarzyszył Festiwal Lachów i Górali. Od piątku do niedzieli (5-7 września br.) sądeccy policjanci zabezpieczali wiele tras, po których przemieszczali się zawodnicy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.