Tag profilaktyka
Rozmiar czcionki
- Policyjni profilaktycy z wizytą u młodych sądeczan Policjanci Wydziału Prewencji, wspierani przez dzielnicowych i funkcjonariuszy ruchu drogowego, niemal każdego dnia odwiedzają placówki edukacyjne na terenie Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Dzięki informacjom przekazywanym przez mundurowych podczas takich spotkań, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
- Sądecka policjantka włączyła się w akcję „Czytanie daje moc!” Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – mł. asp. Aneta Mazur, zaproszona do udziału w akcji pod hasłem „Czytanie daje moc!”, odwiedziła uczniów sądeckiej „Jedenastki” i zachęcała ich do sięgania po książki.
- Małopolska Noc Naukowców z sądeckimi policjantami Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców w kampusie Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University spotkali się z uczestnikami tego wyjątkowego wydarzenia. Mundurowi m.in. zdradzili tajniki pracy technika kryminalistyki, promowali bezpieczeństwo oraz zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.
- Mali sądeczanie z wizytą w komendzie 15 czerwca br. Komenda Miejska w Nowym Sączu zorganizowała dzień otwarty dla najmłodszych. Sądeccy policjanci przypomnieli małym gościom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz pokazali, w jakich warunkach pracują na co dzień mundurowi. Dzieci miały okazję m.in. spotkać się z technikiem kryminalistyki, policjantami prewencji i ruchu drogowego, zobaczyć pomieszczenia, w których pracują funkcjonariusze oraz pojazdy i sprzęt służbowy.
- Festiwal Nauk Stosowanych z udziałem sądeckich policjantów 2 czerwca br., policjanci pionów prewencji i kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wzięli udział w Festiwalu Nauk Stosowanych, gdzie promowali zasady bezpieczeństwa oraz opowiadali o swojej służbie.
- Dzień Dziecka z sądecką Policją Z okazji Dnia Dziecka na Sądecczyźnie zorganizowano w ostatnich dniach liczne festyny i pikniki rodzinne, w czasie których policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i jednostek podległych promowali bezpieczeństwo. Do policyjnych stoisk i służbowych pojazdów ustawiały się kolejki najmłodszych, którzy chcieli poznać ciekawostki na temat służby w Policji.
- Kolejne warsztaty profilaktyczno-edukacyjne sądeckiej Policji z myślą o seniorach 15 kwietnia br. sądeccy policjanci po raz drugi zorganizowali warsztaty pod hasłem „Świadomy, to bezpieczny senior – BĄDŹ CZUJNY”. Tym razem mundurowi spotkali się z mieszkańcami w domu katechetycznym przy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu – Sanktuarium Świętej Rity.
- Sądeccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci Chociaż „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodziliśmy w lutym, to do końca marca br. sądeccy policjanci organizowali spotkania profilaktyczno-edukacyjne z uczniami szkół z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Głównym celem było promowanie bezpiecznych zachowań w sieci.
- „Bądź Widoczny – Daj Szansę Kierującemu”. Początek wiosny z sądecką drogówką Wiosenna aura, która zagościła na Sądecczyźnie, zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wiele osób, zamiast podróży samochodem czy komunikacją miejską, wybiera spacer lub jazdę na rowerze, ciesząc się piękną pogodą. By zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze policjanci sądeckiej drogówki w pierwszych dniach wiosny prowadzili wzmożone działania profilaktyczne i prewencyjno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
- Hipoglikemia - stan, który może nas zmylić Hipoglikemia, inaczej niedocukrzenie, czyli stan w którym poziom glukozy we krwi jest obniżony. W skrajnych przypadkach niesie za sobą ryzyko śpiączki i śmierci. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego przygotowanego przez stołecznych policjantów o tematyce reagowania i udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku kontaktu z osobami, które mają objawy hipoglikemii.
- Policjanci rozmawiali z seniorami na temat bezpieczeństwa Dwóch sądeckich policjantów spotkało się w minioną sobotę z seniorami z osiedla Falkowa w Nowym Sączu. W ramach działań pod hasłem „Bezpieczny Senior” mundurowi omówili kwestie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych, m.in. przestrzegając przed przestępcami wykorzystującymi ich ufność i dobre serce.
- Wakacyjne wspomnienia – czym lepiej się nie dzielić? Półmetek wakacji za nami. Jedni robią przegląd zdjęć z wyjazdów, inni dopiero szykują się do urlopu. To dobry moment, żeby zastanowić się nad tym, co publikujemy w sieci i jakie mogą być tego konsekwencje.
- Policjantka z prelekcją u seniorów Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji sądeckiej komendy spotkała się ze starszymi mieszkańcami Nowego Sącza, by porozmawiać o bezpieczeństwie. W Centrum Sądeckiego Seniora opowiadała o metodach stosowanych przez oszustów oraz o tym, jak nie wpaść w ich sidła.
- Promowanie trzeźwości za kierownicą, czyli „Nowosądeckie drogi bez promili” Policjanci sądeckiej drogówki wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu, podczas którego promowali bezpieczeństwo i rozmawiali o nowych przepisach, które niedawno weszły w życie. Oprócz spotkania z mundurowymi dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji, a wszystko w ramach akcji „Nowosądeckie drogi bez promili”.
- Prelekcje w szkole i na świeżym powietrzu - policjanci rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką, spotkali się z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz liceum. Najmłodsi dowiedzieli się więcej o służbie w Policji i codziennej pracy funkcjonariuszy, z kolei do starszych dzieci i młodzieży skierowane były prelekcje w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej.
- Uwaga klienci banków. Policja i FinCERT.pl ostrzegają przed oszustami Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają klientów banków przed pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych. FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP coraz częściej odnotowuje aktywność przestępców nakierowaną na wyłudzanie danych i środków od osób fizycznych i podmiotów sprzedających na internetowych serwisach ogłoszeniowych.
- Jak chronić się przed cyberprzestępcami w czasie pandemii? Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware - cyberprzestępcy nie próżnują i szukają wciąż nowych sposobów na uzyskanie korzyści finansowych kosztem użytkowników Internetu. Na co zwracać uwagę i jak wyjść ze starcia z przestępcami obronną ręką informuje kampania Interpolu, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
- Policjanci radzą jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
- Sądeccy policjanci uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie korzystać z Internetu Policjantka Wydziału Prewencji sądeckiej komendy oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grybowie spotkali się wczoraj z uczniami szkół podstawowych w Starej Wsi i Krużlowej Wyżnej, by porozmawiać na temat zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież w sieci. Okazją do tego spotkania był Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku był obchodzony 9 lutego.
- Odpowiedzialność i bezpieczeństwo w Internecie podczas ferii Podczas pandemii nasze pociechy spędzają swój czas głównie w domu, ale czy to oznacza, że są zupełnie bezpieczne? Rozmawiajmy z nimi o tym, jak w tym trudnym czasie należy się zachować. Sprawdzajmy co robią np. przed komputerem. Niebezpieczne gry, hejtowanie czy kontakt z materiałami emanującymi przemocą to wciąż aktualne zagrożenia w sieci.