Porady z zakresu ruchu drogowego

Jak prawidłowo zareagować na miejscu wypadku – film instruktażowy

Opady deszczu, mgła, szybciej zapadający zmrok to warunki, z którymi coraz częściej muszą się mierzyć uczestnicy ruchu drogowego. Właśnie w takich warunkach odnotowywana jest znacznie większa liczba zdarzeń drogowych, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego na temat jak prawidłowo zachować się będąc świadkiem wypadku, właściwie zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz wezwać odpowiednie służby ratunkowe.

Deszcz i mgła, które znacznie pogarszają widoczność podczas poruszania się po drodze, mokra nawierzchnia dróg w połączeniu z coraz szybciej zapadającym zmrokiem to warunki, do których powoli musimy się przyzwyczajać. Niestety taka aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nie trudno o zdarzenie drogowe.

Wypadek drogowy to traumatyczne przeżycie dla uczestnika, jak również świadka zdarzenia. Ważne jest, aby w takiej sytuacji zachować zimną krew. Konieczne jest podjęcie działań mających na celu udzielenie pomocy ofiarom, jak również prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wezwanie odpowiednich służb ratunkowych. Dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego na ten temat, zrealizowanego przez prudnickich policjantów.

Źródło: www.policja.pl

 

Powrót na górę strony