Z życia garnizonu

Komendant podziękował uczniom sądeckiego „gastronoma” za wzorową postawę

Adrian i Łukasz – uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, którzy odebrali złodziejowi plecak i zwrócili go okradzionej kobiecie, otrzymali dzisiaj (14 listopada br.) podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.

Insp. dr Krzysztof Dymura, w obecności swojego I zastępcy, mł. insp. Adama Bukańskiego, podczas dzisiejszego spotkania podziękował uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu za okazanie bezinteresownej pomocy nieznajomej kobiecie, która została okradziona. Komendant przekazał wyrazy uznania również rodzicom Adriana i Łukasza, a także pogratulował wzorowych uczniów obecnej na spotkaniu dyrektor placówki, Pani Katarzynie Jankowicz oraz nauczycielce, Pani Beacie Pawłowskiej.

Szef sądeckich policjantów wręczając okolicznościowe listy gratulacyjne, podkreślił, że „we współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją”. Komendant wyraził także przekonanie, że to doświadczenie, które z pewnością jest powodem do dumy, będzie w przyszłości motywować Adriana i Łukasza do kolejnych prospołecznych działań, a dla rówieśników będzie dobrym przykładem.

„Jestem dumna, że uczniowie naszej szkoły wykazali się taką postawą. Gratuluję rodzicom i nauczycielom świetnej pracy wychowawczej, a chłopcom życzę, żeby chęć pomagania innym towarzyszyła im w przyszłości” – powiedziała Katarzyna Jankowicz.

Do zdarzenia doszło 2 listopada br. w rejonie skrzyżowania ulicy Stanisława Staszica z ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu, kiedy uczniowie pobliskiego „gastronoma” wracali z wycieczki do budynku szkoły. Wówczas nieznajoma kobieta zaczęła krzyczeć, że została okradziona. Dwóch uczniów – Adrian i Łukasz natychmiast ruszyło z pomocą. Nastolatkowie dogonili złodzieja, odebrali mu plecak, po czym zwrócili go prawowitej właścicielce, która była bardzo wdzięczna za ich bohaterską postawę.

„Cieszę się, że znalazłem się w takiej sytuacji” – powiedział Łukasz. „Razem z kolegą jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy pomóc osobie, która znalazła się w potrzebie” – dodał Adrian.

Raz jeszcze gratulujemy odwagi i wzorowej postawy.

4. wspólne zdjęcie uczniów, komendantów i nauczycielek

  • 1. komendant przemawia do zebranych
  • 2. komendant gratuluje Łukaszowi
  • 3. komendant gratuluje Adrianowi
Powrót na górę strony