Policjanci przypominają, jak zgłosić autokar do kontroli przed wyjazdem

Data publikacji 10.05.2023

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dbając o bezpieczeństwo osób wyjeżdżających autokarem na wypoczynek, szkolne wycieczki itp. przed wyjazdem sprawdzą wyposażenie i stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia kierującego i jego trzeźwość. Mundurowi przypominają, jak należy zgłaszać chęć przeprowadzenia takiej kontroli.

Zgłoszenia dotyczące chęci przeprowadzenia kontroli autokaru przed wyjazdem należy przekazywać sądeckim policjantom za pomocą platformy E-USŁUGI małopolskiej Policji. Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy należy kliknąć w poniższy link:

https://euslugi.malopolska.policja.gov.pl/mieszkaniec/katalog-e-uslug/eusluga-kontrola-autobusu/formularz

Zgłoszenie takiej kontroli jest również możliwe telefonicznie, co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu 47 833 42 61 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać:

  • dokładną datę i czas planowanego wyjazdu,
  • nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autobusu,
  • dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego.

Przypominamy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

 

Powrót na górę strony