Aktualności

Sądeccy policjanci zabezpieczali 62. Małopolski Wyścig Górski

W dniach od 30 maja do 2 czerwca br. na drogach województwa małopolskiego zorganizowano 62. Małopolski Wyścig Górski. Kolarze biorący udział w tej międzynarodowej imprezie przejechali także przez drogi na Sądecczyźnie, gdzie przebiegała trasa III etapu zmagań oraz wyznaczona została meta. W czasie wyścigu sądeccy policjanci zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Ostatni, trzeci etap tegorocznego wyścigu, rozpoczął się w 2 czerwca br. w Jabłonce w powiecie nowotarskim, a zakończył na Przehybie w gminie Stary Sącz. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjechali około godziny 12:00 w Zabrzeży, a następnie przejechali przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na szczycie Przehyby położonej 1175 m n.p.m. Tam zakończyła się również 62. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Najlepszy zarówno na ostatnim etapie, jak i w klasyfikacji generalnej był austriacki kolarz Riccardo Zoidl.

Na sądeckim odcinku wyścigu kilkudziesięciu policjantów, głównie ruchu drogowego, prewencji oraz Komisariatu Policji w Starym Sączu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dzięki sprawnej współpracy z organizatorem wydarzenia oraz współdziałaniu wszystkich policjantów biorących udział w zabezpieczeniu, w czasie tego sportowego wydarzenia było bezpiecznie.

  • na pierwszym planie fragment oznakowanego radiowozu, w tle kolarze
  • policyjne motocykle i radiowóz na trasie
  • zawodnicy przejeżdżają przez rondo
Powrót na górę strony