Aktualności

Sądeccy policjanci zabezpieczali ORLEN Wyścig Narodów

18 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbył się czwarty etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. W tym dniu kolarze przejechali ponad 175 kilometrów drogami powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. W czasie wyścigu policjanci zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów dobywał się w dniach 15-19 maja br., a w sportowej rywalizacji wzięły udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostały rozegrane w Czechach, podczas trzeciego zawodnicy zmierzyli się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostały zorganizowane na terenie naszego kraju.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbył się w sobotę 18 maja br. na drogach powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. Tego dnia zawodnicy mieli do pokonania ponad 175 kilometrów i wystartowali z Niedzicy. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjechali w Woli Kosnowej. Dalej poruszali się przez miejscowości: Wola Piskulina i Zagorzyn w kierunku Łącka, następnie Czarnego Potoku, Olszany, Olszanki, Naszacowic, Podegrodzia, Stadeł, Brzeznej, Starego Sącza. Następnie ulicą Węgierską i Biegonicką w Nowym Sączu przejechali w kierunku Łazów Biegonickich, po czym ponownie wjechali na teren miasta i ulicą Mała Poręba pojechali w stronę Nawojowej, następnie do Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki, by później skierować się na drogi powiatu gorlickiego i jasielskiego. Na mecie w Jaśle pierwszy zameldował się Duńczyk Peter Hansen.

Tego dnia, na terenie powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza, przez wiele godzin kilkudziesięciu funkcjonariuszy komendy (głównie ruchu drogowego) i podległych komisariatów, wspieranych przez mundurowych z kilku małopolskich jednostek Policji, zabezpieczało fragment trasy przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dzięki sprawnej współpracy z organizatorem wydarzenia oraz współdziałaniu wszystkich policjantów biorących udział w zabezpieczeniu, IV etap ORLEN Wyścigu Narodów na drogach Sądecczyzny przebiegł bezpiecznie.

  • kolarze w rejonie mostu św. Kingi
  • policjant ruchu drogowego kieruje ruchem, obok przejeżdżający kolarze
  • motocykle służbowe Policji na drodze
  • oznakowany radiowóz
  • policjant na służbowym motocyklu
  • policjant kieruje ruchem na rondzie
  • uczestnicy wyścigu jadą przez Kamionkę Małą
  • rondo, umundurowani policjanci, przejeżdżające motocykle
  • zawodnicy przejeżdżają przez Florynkę
Powrót na górę strony