Aktualności

Podsumowanie wielkanocnego weekendu na drogach Sądecczyzny

Jak co roku, w okresie Świąt Wielkanocnych na drogach naszego regionu pojawiło się więcej policjantów, którzy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom goszczącym na Sądecczyźnie. Niestety, w świąteczny weekend doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Łęka, w którym zginął 34-letni kierowca quada.

Z analizy przeprowadzonej przez policjantów drogówki wynika, że w okresie od 7 do 10 kwietnia br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 16 kolizji oraz 4 wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały trzy osoby, a jedna zginęła. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło w Wielkanoc (9 kwietnia br.) przed godz. 18:00 w miejscowości Łęka, gdzie na drodze gruntowej kierujący quadem prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wywrócenia. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący 34-letni mieszkaniec Sądecczyzny zmarł.
Do kolejnego poważnego zdarzenia drogowego doszło również w Wielkanoc, ok. godz. 20:40, w miejscowości Librantowa.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 26-latek najeżdżając na krawężnik chodnika stracił równowagę i przewrócił się na przyległy do chodnika panel ogrodzeniowy. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem z obrażeniami został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Przez wiele godzin na miejscach zdarzeń policjanci wykonywali czynności, które pozwolą dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności tych wypadków.

Dla porównania w czasie ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (15-18 kwietnia 2022 roku) policjanci odnotowali 18 kolizji oraz 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały dwie osoby, a jedna zginęła.

Mimo licznych ostrzeżeń Policji, by nie siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu, w dalszym ciągu wiele osób lekceważy te apele. Podczas wielkanocnego weekendu funkcjonariusze zatrzymali na sądeckich drogach aż 16 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista 8 kwietnia br. jechał oplem przez Piwniczną-Zdrój, mając w organizmie ponad 3 promile. 

  • policjant z laserowym miernikiem prędkości, w tle przejeżdżający samochód
  • policjanci i strażacy podczas wykonywania czynności na miejscu wypadku  w Łęce.
Powrót na górę strony