Aktualności

Sądeccy policjanci zabezpieczali „Krynica Forum’22” oraz wizytę głowy państwa na Sądecczyźnie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w miniony czwartek (20 października br.) odwiedził Sądecczyznę, a celem jego wizyty był udział w międzynarodowej konferencji pn. „Krynica Forum’22 – Wzrost i Odbudowa”. Nad bezpieczeństwem głowy państwa oraz uczestników tego trzydniowego wydarzenia czuwali sądeccy policjanci.

W dniach od 19 do 21 października br. w Krynicy-Zdroju zorganizowano międzynarodową konferencję pod nazwą „Krynica Forum’22 – Wzrost i Odbudowa” łączącą biznes, politykę i świat nauki oraz będącą miejscem dyskusji na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze i scenariusze rozwoju dla Polski oraz Europy. To wydarzenie swoją obecnością zaszczyło wielu gości, w tym przedstawiciele rządu, władz samorządowych, korpusu dyplomatycznego, środowiska naukowego, a także biznesu i organizacji branżowych. 20 października br. w Krynica Forum uczestniczył także Prezydent RP, Andrzej Duda. Nad bezpieczeństwem głowy państwa czuwało kilkudziesięciu sądeckich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Dzięki dobremu przygotowaniu i profesjonalnemu działaniu wizyta głowy państwa na Sądecczyźnie przebiegła spokojnie i bez incydentów, podobnie jak trzydniowe forum. Każdego dnia nad bezpieczeństwem jego uczestników czuwali policjanci z Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju oraz Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie, którzy zostali oddelegowani do różnych zadań m.in. związanych z dbaniem o bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny. Mundurowi dokonali także sprawdzeń pirotechnicznych miejsc pobytu osób ochranianych. Siły Policji zostały również skierowane do zabezpieczenia tras przejazdu kolumn specjalnych oraz zapewnienia płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do uzdrowiska.

  • dwóch umundurowanych policjantów prewencji stoi tyłem, w tle budynek krynickiej pijalni, spacerowicze i policyjny patrol
  • umundurowani policjanci ruchu drogowego przy radiowozach, alejkami wśród drzew przechadzają się spacerowicze
  • umundurowany policjant stoi tyłem przy nieoznakowanym radiowozie, w tle budynek krynickiej pijalni
Powrót na górę strony