Aktualności

Sądeccy policjanci zabezpieczali „Międzynarodowy wyścig kolarski Memoriał Jana Magiery ”

W miniony weekend 14 sierpnia br. na terenie miasta i gminy Stary Sącz zorganizowany został „Międzynarodowy wyścig kolarski Memoriał Jana Magiery”, którego organizatorem było Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. Kolarze biorący udział w tej imprezie przejechali ponad 149 kilometrów. W czasie wyścigu sądeccy policjanci zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W rywalizacji wzięło udział ponad 70 kolarzy z 12 krajów, którzy na terenie powiatu nowosądeckiego pokonali trasę szczęściu okrążeń, każde po 24,9 km. Wyścig rozpoczął się o godz. 12:45 w Rynku w Starym Sączu i zakończył w tym samym miejscu o 16:40.

Uczestnicy imprezy przejechali ulicami w Starym Sączu: Rynek, Jana III Sobieskiego, Jana Pawła II, Stefana Batorego, Józefa Piłsudskiego następnie przez miejscowości: Mostki, Gołkowice Dolne, Gołkowice Górne, Gaboń, Skrudzinę, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Moszczenicę Niżną i ponownie ulice w Starym Sączu: Wincentego Witosa, Węgierską, Jana III Sobieskiego oraz Rynek.

Na trasie wyścigu  kilkudziesięciu policjantów, głównie ruchu drogowego, prewencji oraz Komisariatu Policji w Starym Sączu, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. „Międzynarodowy wyścig kolarski Memoriał Jana Magiery ”, przebiegł bezpiecznie. Podczas zabezpieczenia tego sportowego wydarzenia policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • Kolarze wjeżdżający na metę wyścigu
  • przejazd policjanta ruchu drogowego na motocyklu podczas zabezpieczenia wyścigu
  • Uczestnicy wyścigu przejeżdżający trasę
Powrót na górę strony