Aktualności

Działania „Prędkość” na Sądecczyźnie. 80% skontrolowanych kierowców jechało za szybko

2 sierpnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy prowadzili cykliczne działania kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących limitów prędkości.

We wtorek, tj. 2 sierpnia br. mundurowi sądeckiej drogówki prowadzili zarówno statyczne, jak i dynamiczne kontrole prędkości, sprawdzając czy obowiązujące w tej kwestii przepisy, są przestrzegane przez kierowców poruszających się po drogach Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Podczas działań policjanci skontrolowali 90 kierowców, z których 71 popełniło wykroczenie związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Trzem z nich funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969 w Podegrodziu, Stadłach i Zabrzeży, przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista, mieszkaniec powiatu myślenickiego, jechał przez Zabrzeż swoim bmw z prędkością 117 km/h, czyli o 67 km/h za szybko. Dodatkowo na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 2 tys. złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

  • umundurowany policjant drogówki z laserowym miernikiem prędkości, obok radiowóz, w oddali jadące samochody
Powrót na górę strony