Aktualności

Sądeccy policjanci zabezpieczali 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

30 czerwca br. zawodnicy biorący udział w 33. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków dotarli na Sądecczyznę, gdzie od miejscowości Rogi do Nowego Sącza przebiegała końcowa część trzeciego etapu zmagań. Tego dnia na sądeckim rynku rozegrano również 14. Mini Wyścig „Solidarności”, który towarzyszył temu wydarzeniu. Podczas obu wyścigów policjanci z Nowego Sącza, wspierani przez małopolskich funkcjonariuszy drogówki, zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W tegorocznej edycji 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków wystartowało około 150 zawodników. 30 czerwca br. trzeci etap rywalizacji został rozegrany na trasie Jaworzno-Nowy Sącz. Na Sądecczyźnie zawodnicy przejechali przez Rogi, Naszacowice, Podegrodzie, Stadła, Brzezną, Podrzecze, Świniarsko, Małą Wieś i Chełmiec, po czym wjechali do Nowego Sącza, by przez ulicę Krakowską, Legionów i Kazimierza Wielkiego dotrzeć na linię mety w  Rynku. Najlepszy okazał się Belg, Timo Kielich, który trasę trzeciego etapu, liczącą blisko 208 km, pokonał w 4 godziny 52 minuty i 14 sekund.

Na sądeckim odcinku wyścigu kilkudziesięciu funkcjonariuszy, głównie ruchu drogowego i prewencji, wspieranych przez małopolskich policjantów, zabezpieczało trasę przejazdu kolarzy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, umundurowani policjanci kierowali ruchem wstrzymując go czasowo. Podczas zabezpieczenia tego sportowego wydarzenia policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

Fot. archiwalna KMP w Nowym Sączu

  • kolarze przejeżdżający obok radiowozu - zdjęcie archiwalne KMP w N. Sączu
Powrót na górę strony