Aktualności

Policyjne działania „Prędkość” na Sądecczyźnie

Nadmierna prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków, dlatego sądeccy policjanci cyklicznie prowadzą działania kontrolne mające na celu uświadomienie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

24 maja br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Tego dnia na drogach miasta i powiatu nowosądeckiego pojawiło się więcej policyjnych patroli, a mundurowi kontrolując 113 kierujących, ujawnili 92 wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze na miejscu nałożyli mandaty karne na 65 kierujących, a w 6 przypadkach w najbliższym czasie skierują do sądu wnioski o ukaranie. Podczas tych działań policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców, a kolejnym dwóm zatrzymali dowody rejestracyjne za zły stan techniczny ich pojazdów.


Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna m.in. w okolicach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do obowiązujących limitów prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

  • umundurowany policjant ruchu drogowego z laserowym miernikiem prędkości
Powrót na górę strony