Aktualności

Podsumowanie noworocznego weekendu na sądeckich drogach

Działania prowadzone przez sądeckich policjantów ruchu drogowego na przełomie roku 2021/2022 były bardzo intensywne. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom, którzy witali Nowy Rok w naszym regionie.

W okresie od 31 grudnia ub. r. do 2 stycznia br. na Sądecczyźnie doszło do 13 kolizji i 2 wypadków drogowych, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym - w piątek w Białej Niżnej został potrącony 82-latek, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu wypadku. Policjanci zatrzymali także pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał w organizmie blisko 2,6 promila alkoholu i 2 stycznia br. został ujęty przez innego kierującego w Bereście. Z kolei w Nowy Rok w miejscowości Zarzecze kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Po pościgu został zatrzymany przez mundurowych – okazało się, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

1 stycznia br. wszedł w życie nowy taryfikator grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych w ruchu drogowym. Przepisy są teraz zdecydowanie bardziej surowe wobec kierowców popełniających najpoważniejsze wykroczenia drogowe, a mimo to w okresie od 1 do 2 stycznia br. sądeccy policjanci zatrzymali 19 kierowców, którzy nie stosowali się do zapisów kodeksu drogowego i będą musieli zapłacić mandaty już po dużo wyższych stawkach. Najwyższą grzywną został ukarany 18-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który w miejscowości Tęgoborze przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym oraz wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Konsekwencją tych wykroczeń był mandat w wysokości 3 tys. złotych.

  • policjant ruchu drogowego z laserowym miernikiem prędkości, w oddali jadący samochód
Powrót na górę strony