AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Właściciel nielegalnego tytoniu usłyszał zarzuty
Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą, przedstawili mieszkańcowi Nowego Sącza cztery zarzuty paserstwa akcyzowego. Podczas przeszukania samochodu i pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli bowiem nielegalny tytoń i sprzęt służący do produkcji papierosów.
-
Sądecczyzna. I Powiatowy Dzień Seniora okazją do rozmowy o bezpieczeństwie i potrzebach osób starszych
1 października br. w Dworze Starostów w Muszynie odbył się I Powiatowy Dzień Seniora. Współorganizatorem wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości z terenu Sądecczyzny, była Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.
-
Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi z sukcesem małopolskich policjantów, w tym mundurowego z sądeckiej komendy
30 września 2022 roku w miejscowości Hutki-Kanki odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na linii startu stanęło ponad 340 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Mistrzostwa organizowane są na znak pamięci o sierżancie Grzegorzu Załodze, który w 2003 roku zginął na służbie.
-
Sądeccy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa na Sądecczyźnie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w miniony piątek (30 września br.) odwiedził Sądecczyznę, a celem jego wizyty był udział w akcji #sadziMY, której patronuje wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Nad bezpieczeństwem głowy państwa czuwali sądeccy policjanci i funkcjonariusze SOP.
-
85 lat drogówki
Wydziały ruchu drogowego w głównej mierze mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach i ulicach kraju, kontrolować ruch, obsługiwać zdarzenia drogowe. W celu solidnego wykonywania powierzonych zadań niezbędna jest flota radiowozów unowocześniana wraz z rozwojem techniki. W zależności od potrzeb policjanci drogówki użytkują ponad trzy tysiące różnych pojazdów (stan na koniec 2021 r).
-
Ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna „Świeć Przykładem”
1 października 2022 r. Policja rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
-
Bezpieczne grzybobranie. Policjanci radzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w lesie
Jesień zachęca do spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Dla wielu to doskonała okazja, by wybrać się na grzyby, jednak nie wszyscy znają las, do którego się udają i często przeceniają swój zmysł orientacji w terenie albo swoją kondycję. Aby wyprawa do lasu nie skończyła się tragicznie, policjanci apelują, by nie zapominać o własnym bezpieczeństwie oraz zachować szczególną ostrożność podczas grzybobrania.
-
Jesienne warunki na drogach – policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa
Deszcz, mgła i szybko zapadający zmrok – to warunki, z jakimi musimy coraz częściej mierzyć się na drodze. Niestety jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu – nietrudno wówczas o wypadki, kolizje czy potrącenia, dlatego wspólnie zadbajmy, by było ich, jak najmniej.
-
1 października Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.