AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Naczelnik sądeckiej drogówki i komendant komisariatu w Łososinie Dolnej uroczyście pożegnali się z mundurem
17 lutego br. po wielu latach w mundurze, ze służbą w sądeckiej Policji pożegnał się nadkomisarz Bogdan Łęczycki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz aspirant sztabowy Stanisław Dudka – Komendant Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Podczas uroczystej zbiórki szef sądeckich policjantów podziękował emerytowanym funkcjonariuszom za rzetelną służbę, nie zabrakło też wspomnień i serdecznych życzeń.
-
Zapraszamy na warsztaty „Świadomy, to bezpieczny senior – BĄDŹ CZUJNY”
Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu spotkał się z Prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, by podziękować za zaangażowanie oraz przekazane elementy odblaskowe i opaski, które zostaną wręczone seniorom w najbliższą niedzielę, 19 lutego br. podczas warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych.
-
Zakończył się Turniej im. podkom. Andrzeja Struja. W zwycięskiej drużynie zagrał sądecki policjant
10 lutego br. w Warszawie zakończył się XIII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. W zwycięskiej Reprezentacji Polskiej Policji wystąpił sądecki mundurowy, sierż. sztab. Mateusz Orzechowski.
-
Na wieczną służbę odszedł funkcjonariusz Komisariatu Policji w Żabnie
Dzisiaj - 14 lutego br. zmarł nasz Kolega mł. asp. Artur Tomczak, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Żabnie. Miał 36 lat. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku żonę i dwójkę małych dzieci.
-
Rozważni i romantyczni nie tylko w Walentynki
Internet, media społecznościowe i popularne komunikatory coraz częściej pomagają podtrzymywać kontakty z bliskimi, poznawać nowych znajomych, a czasem też znaleźć miłość i uczucia, które rozbudzają w nas pozytywne emocje. Policjanci ostrzegają, że cyberprzestępców działających w Internecie jest coraz więcej. Oszustwa matrymonialne są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowe formy. Ofiarami padają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.
-
Czekam na Ciebie - Jedź bezpiecznie!
Walentynki - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, to idealny dzień, aby uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że ich zdrowie i życie jest dla kogoś bardzo ważne.
-
Nie daj się oszukać „na BLIKa”
Mimo że policjanci często apelują o rozwagę i informują o sposobie działania cyberoszustów wyłudzających pieniądze za pomocą kodów BLIK, nadal dochodzi do tego typu przestępstw. W miniony weekend dwoje mieszkańców Sądecczyzny straciło swoje pieniądze, po tym, jak przekazali kody BLIK osobom, które podszyły się pod ich znajomych.
-
„Ferie na Sądecczyźnie”. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas balu karnawałowego
Integracyjny bal karnawałowy dla dzieci „Radość Wasza-Radość Nasza” organizowany jest podczas ferii zimowych przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”. Jak co roku wzięli w nim udział także sądeccy policjanci, którzy podczas zabawy przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.
-
Kulig za samochodem na drodze jest nie tylko niebezpieczny, ale i niedozwolony
Zimowe zabawy na śniegu, choć przyjemne, nie zawsze są bezpieczne, a chwila radości może obrócić się w niewyobrażalną tragedię. Policjanci przypominają, że ciągniecie sanek za samochodem na drodze jest zabronione, a organizatorowi takiego kuligu grozi mandat i punkty karne