AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego dla pracowników cywilnych
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Piotra Morajki dla pracowników małopolskiego garnizonu Policji z okazji Święta Służby Cywilnej.
-
Życzenia Kierownictwa sądeckiej Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – insp. dr Krzysztof Dymura wraz ze swoimi Zastępcami – mł. insp. Adamem Bukańskim i nadkom. Zbigniewem Zacherem z okazji Dnia Służby Cywilnej wszystkim pracownikom sądeckiej jednostki składa serdeczne życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie i rzetelną pracę.
-
Bezpieczne ferie
Przed nami ostatni tydzień ferii, z których aktualnie korzystają uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Zadbajmy w tym czasie o bezpieczeństwo dzieci, które wyjeżdżają na zimowy wypoczynek lub z niego wracają.
-
Apelujemy o ostrożność! Seniorka chcąc pomóc synowi, przekazała oszustom pieniądze
Mimo licznych akcji prewencyjno-informacyjnych, spotkań z seniorami oraz ciągłych apeli policjantów o ostrożność i ograniczone zaufanie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych z nieznajomymi, nadal dochodzi do wyłudzeń pieniędzy przez oszustów.
-
Walentynkowy alarm – oszukani na miłość
Walentynki, czyli Święto Zakochanych. Ta znana wszystkim data sprawia, że luty kojarzy się nam z mnóstwem serduszek, romantycznymi akcentami wokół nas i poszukiwaniem miłości. Dziś coraz częściej drugiej połówki szukamy w sieci, o czym doskonale wiedzą oszuści.
-
„Ferie na Sądecczyźnie”. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas balu karnawałowego
Integracyjny bal karnawałowy dla dzieci „Radość Wasza-Radość Nasza” organizowany jest podczas ferii zimowych przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”. Jak co roku wzięli w nim udział także sądeccy policjanci, którzy podczas zabawy przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.
-
Jedź bezpiecznie… twoja walentynka czeka!
14 lutego – święto wszystkich zakochanych. W tym szczególnym dniu w drodze do naszych walentynek zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.
-
Podsumowanie akcji „Stop agresji drogowej” na małopolskich drogach w 2023 r.
Akcja ,,Stop agresji drogowej” działa coraz efektywniej, bo coraz więcej kierowców posiada rejestratory wideo w swoich pojazdach i nie waha się ich użyć. Widząc brawurową jazdę na granicy życia i śmierci, bądź zwykłe cwaniactwo, kierowcy coraz częściej reagują i wysyłają dowody takich zachowań do jednostek Policji. W ubiegłym roku mieliśmy 2243 takich zgłoszeń.
-
Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Śnieżny Dekalog"
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).