AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Jeziorem Rożnowskim
28 lipca br. w miejscowości Bratkowa-Posadowa na terenie Posterunku Alarmowego Sądeckiego WOPR zostały zorganizowane działania prewencyjno-profilaktyczne skierowane do mieszkańców i osób wypoczywających nad Jeziorem Rożnowskim. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci m.in. przypominali podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
-
Policjanci z czterech krajów z wizytą w sądeckiej komendzie
26 lipca br. sądeccy policjanci w ramach 19. Dni przyjaźni gościli w murach komendy członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Kanady, Słowacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny.
-
Policyjna kontrola sądeckich dróg z wykorzystaniem drona
19 lipca br. sądeccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, po raz kolejny prowadzili działania kontrolne z wykorzystaniem drona wyposażonego w wideorejestrator.
-
Podcast z policyjnym sportowcem
Wśród policjantów i pracowników Policji jest wielu sportowców, posiadających wybitne osiągnięcia sportowe - mistrzów świata, Europy i Polski, świetnych siłaczy czy piłkarzy z ligowych drużyn, a także Olimpijczyków. Znalazł się tu też międzynarodowy sędzia piłkarski. Jest również trener, który w tegorocznych igrzyskach będzie uczestniczyć razem ze swoim zawodnikiem.
-
Nie daj sobie wbić krzyża! – nowy spot Policji
Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.
-
Dzień bezpiecznego kierowcy
25 lipca od kilkunastu lat obchodzony jest w Polsce jako Dzień bezpiecznego kierowcy. Nieprzypadkowo zbiega się on również z dniem patrona wszystkich kierowców - św. Krzysztofem. O tym, jakie cechy powinien mieć bezpieczny kierowca mówi w wywiadzie radiowym wykładowczyni słupskiej Szkoły Policji i jednocześnie policjantka ruchu drogowego.
-
Życzenia przekazane sądeckim policjantom i pracownikom komendy z okazji Święta Policji
Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji, do sądeckich policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zostało skierowanych wiele życzeń, ciepłych słów i podziękowań za codzienny trud, jaki wkładają na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.
-
Uroczyste obchody święta sądeckiej Policji w Muszynie
23 lipca br. podczas uroczystego apelu uczczono na Sądecczyźnie 105. rocznicę powołania Policji Państwowej oraz 25-lecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a także 20-lecie utworzenia sytemu ochrony praw człowieka w Policji. Tym razem sądeccy policjanci świętowali w Muszynie, jednym z najpiękniejszych uzdrowisk w regionie. Wyjątkowy klimat muszyńskiego rynku doskonale wpisał się w atmosferę uroczystości, w czasie której nie zabrakło podziękowań za oddaną służbę i pracę oraz gratulacji dla awansowanych i wyróżnionych. Wydarzeniu towarzyszył piknik profilaktyczno-edukacyjny z pokazem sprzętu służb mundurowych oraz promocja zawodu policjanta.
-
Profilaktyka i promocja zawodu policjanta na pikniku towarzyszącym obchodom Święta Policji w Muszynie
23 lipca br. sądeccy policjanci uroczystym apelem w Muszynie uczcili 105. rocznicę powołania Policji Państwowej i 25-lecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Wydarzeniu towarzyszył piknik profilaktyczno-edukacyjny z licznymi atrakcjami dla mieszkańców Sądecczyzny, kuracjuszy i turystów wypoczywających w muszyńskim uzdrowisku. Policjanci zachęcali również do wstąpienia w szeregi formacji.