Z życia garnizonu

Sądeccy policjanci już po raz szósty wyruszyli na charytatywny rajd

W sobotę 22 czerwca br. blisko 50. policjantów i pracowników sądeckiej komendy, członków Stowarzyszenia IPA Region Nowy Sącz, a także ich rodzin wzięło udział w charytatywnym pieszym rajdzie po Beskidzie Sądeckim. Była to już szósta edycja tego wydarzenia, którego celem jest wsparcie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Organizatorami charytatywnego rajdu był Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. Adam Bukański oraz Zarząd Stowarzyszenia IPA Region Nowy Sącz, którego przewodniczącą jest Elżbieta Gargula. W rajdzie oprócz sądeckich mundurowych, członków stowarzyszenia IPA oraz ich rodzin, wziął udział także insp. Jerzy Polczyk, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Tym razem uczestnicy rajdu wyruszyli w trasę z Nawojowej w kierunku Rytra, gdzie zakończyli około 15-kilometrową wędrówkę. Tradycyjnie każdy uczestnik otrzymał od organizatorów pamiątkowy pins oraz dyplom, natomiast najmłodszy 5-letni piechur, w nagrodę za wytrwałość, dodatkowo otrzymał maskotkę sądeckiej Policji.

Piesze rajdy charytatywne na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez sądecką komendę oraz IPA Region Nowy Sącz. Nie tylko są doskonałą okazją do integracji policyjnego środowiska i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale mają również bardzo wymierny efekt w postaci wspierania podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Jak to było w ubiegłych latach, wszystkie zebrane wpłaty z wpisowego już wkrótce zostaną przekazane na rzecz tej fundacji. Organizatorzy rajdu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy podjęli się trudu pokonania 15-kilometrowej trasy, by wesprzeć ten szlachetny cel.

  • organizatorzy rajdu
  • uczestnicy rajdu na szlaku
  • czworo uczestników rajdu, w tle górski krajobraz
  • wspólne zdjęcie na zamku w Rytrze
  • wspólne zdjęcie wykonane podczas rajdu
  • wspólne zdjęcie uczestników przy schronisku
Powrót na górę strony