Z życia garnizonu

Komendant podziękował za wzorową postawę

Szef sądeckich policjantów spotkał się z mieszkańcami Nowego Sącza i Krakowa, by podziękować za właściwą reakcję, szybkie wezwanie służb ratunkowych i udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej kierującemu, który stracił przytomność i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

22 marca br. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura podziękował Panu Filipowi z Nowego Sącza oraz Panu Piotrowi z Krakowa za właściwą reakcję i wzorową postawę, dzięki której nieprzytomny mężczyzna na czas otrzymał pomoc. Do zdarzenia doszło 5 marca br. na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu, w ciągu drogi krajowej nr 75. Wówczas kierujący samochodem osobowym marki BMW nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Był nieprzytomny. Dwóch przejeżdżających obok kierowców postanowiło zatrzymać się, by sprawdzić, co się stało i czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że w samochodzie był tylko kierujący. Pan Filip i Pan Piotr natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Dzięki ich właściwej postawie kierowca BMW szybko trafił do szpitala.

Podczas wczorajszego spotkania w sądeckiej jednostce komendant pogratulował obu mężczyznom i był pod wrażeniem ich postawy. Wręczając Panu Filipowi i Panu Piotrowi listy gratulacyjne podkreślił, że we współczesnych czasach, pełnych obojętności na los drugiego człowieka, taka reakcja zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie. Powinna być ona także wzorem do naśladowania dla całego społeczeństwa.

  • 1. Komendant ściska dłoń panu Piotrowi wręczając list gratulacyjny
  • 2. Komendant ściska dłoń panu Filipowi wręczając list gratulacyjny
  • 3. wspólne zdjęcie komendanta i wyróżnionych mężczyzn na tle banneru sądeckiej Policji
Powrót na górę strony