Z życia garnizonu

Naczelnik sądeckiej drogówki i komendant komisariatu w Łososinie Dolnej uroczyście pożegnali się z mundurem

17 lutego br. po wielu latach w mundurze, ze służbą w sądeckiej Policji pożegnał się nadkomisarz Bogdan Łęczycki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz aspirant sztabowy Stanisław Dudka – Komendant Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Podczas uroczystej zbiórki szef sądeckich policjantów podziękował emerytowanym funkcjonariuszom za rzetelną służbę, nie zabrakło też wspomnień i serdecznych życzeń.

17 lutego br. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura w imieniu swoim oraz swoich zastępców – mł. insp. Adama Bukańskiego i nadkom. Zbigniewa Zachera, a także przedstawicieli kadry kierowniczej sądeckiej Policji, podziękował nadkom. Bogdanowi Łęczyckiemu oraz asp. sztab. Stanisławowi Dudce za owocną współpracę, wieloletni trud i zaangażowanie w codzienną służbę oraz profesjonalizm w działaniu, a także codzienną serdeczność. Komendant jednocześnie życzył im dalszych sukcesów, realizacji osobistych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze.

***

Nadkomisarz Bogdan Łęczycki rozpoczął służbę 20 sierpnia 1996 roku w Komendzie Stołecznej Policji. Trzy lata później związał się z sądecką Policją. Od sierpnia 2005 roku pełnił obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem, a od listopada 2006 roku Komendanta Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Od 2020 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w 2011 roku został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Przepracował w Policji 26 lat i 6 miesięcy.

Aspirant sztabowy Stanisław Dudka rozpoczął służbę 1 września 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Od lipca 1994 roku był głównie związany z łososińską Policją, pracując w tamtejszym komisariacie oraz posterunku w Gródku nad Dunajcem. Od lutego 2012 roku pełnił obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem, a od marca 2020 roku Komendanta Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w 2001 roku został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Na emeryturę przeszedł po 31 latach i 5 miesiącach służby w Policji.

Nadkomisarzowi Bogdanowi Łęczyckiemu oraz aspirantowi sztabowemu Stanisławowi Dudce życzymy dobrego zdrowia, wielu powodów do uśmiechu oraz spokoju na zasłużonej emeryturze.

10. wspólne zdjęcie uczestników uroczystej zbiórki

  • 1. emerytowani policjanci
  • 2. komendant dziękuje policjantom odchodzącym na emeryturę, obok stoją jego zastępcy
  • 3. komendant przemawia do emerytów, obok przedstawiciele kadry kierowniczej
  • 4. Komendant dziękuje asp. sztab. S. Dudce
  • 5. Komendant dziękuje nadkom. B. Łęczyckiemu
  • 6. komendanci biją brawo emerytowanym policjantom
  • 7. uczestnicy uroczystej zbiórki
  • 8. wspólne zdjęcie emerytowanych policjantów i komendanta oraz jego zastępców
  • 9. upominki przygotowane dla emerytowanych policjantów
Powrót na górę strony