Z życia garnizonu

Nowy radiowóz w policyjnej flocie krynickiego komisariatu

Pierwszy nowo oznakowany radiowóz w sądeckiej Policji trafił dzisiaj do funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, a w jego uroczystym przekazaniu wziął udział m.in. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu oraz Burmistrz Krynicy-Zdroju.

15 grudnia br. przed Komisariatem Policji w Krynicy-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany przez mundurowych z uzdrowiska do służb patrolowych. Policyjną flotę komisariatu zasiliła Kia Sportage wyprodukowana w 2022 roku i wyposażona w szereg systemów zapewniających funkcjonariuszom bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Nowy radiowóz kosztował ponad 166 tys. złotych, a jego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i dofinansowaniu przez władze samorządowe gminy Krynica-Zdrój. Dodatkowo zakup wsparły władze Powiatu Nowosądeckiego.

W uroczystym przekazaniu radiowozu, w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu insp. dra Krzysztofa Dymury, wziął udział jego Pierwszy Zastępca mł. insp. Adam Bukański, a także Komendant Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju podinsp. Andrzej Stach, Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Irena Weber-Grelecka. Komendant Adam Bukański przekazał przedstawicielom krynickiego samorządu serdeczne podziękowania za przychylność, wsparcie i bardzo dobrą współpracę. Dzięki zaangażowaniu władz uzdrowiska, jak również Powiatu Nowosądeckiego, tamtejsi policjanci będą mogli jeszcze efektywniej dbać o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i turystów licznie odwiedzających ten rejon Sądecczyzny.

  • burmistrz przekazuje komendantowi komisariatu kluczyki do nowego radiowozu
  • wspólne zdjęcie uczestników spotkania przy nowym radiowozie
  • nowy radiowóz na parkingu przy komisariacie
Powrót na górę strony