Z życia garnizonu

Nowy Sącz. Uroczysta Msza Święta inaugurująca 103. rocznicę powołania Policji Państwowej

Tegoroczne obchody Święta Policji w Nowym Sączu tradycyjnie już zostały zainagurowane uroczystą Mszą Świętą, która została odprawiona zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Liturgię uświetnił poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W niedzielę, tj. 17 lipca br. o godzinie 17:00 w Bazylice kolegiackiej pw. Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu została odprawiona uroczysta Msza Święta, która  zainaugurowała na Sądecczyźnie obchody 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. Mszę Świętą w intencji policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, ich rodzin oraz zmarłych funkcjonariuszy i pracowników sądeckiej jednostki, celebrował Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu – ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

W uroczystej mszy uczestniczył Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. dr Krzysztof Dymura wraz z Zastępcami: mł. insp. Adamem Bukańskim i nadkom. Zbigniewem Zacherem, a także funkcjonariusze i pracownicy sądeckiej Policji z rodzinami.

Ksiądz dr Jerzy Jurkiewicz, podkreślając zaangażowanie funkcjonariuszy oraz ich pełną oddania służbę na rzecz bezpieczeństwa państwa i obywateli, złożył wyrazy uznania oraz najlepsze życzenia policjantom i pracownikom komendy z okazji Święta Policji. Z kolei mł. insp. dr Krzysztof Dymura, dziękując za wspólną modlitwę podkreślił, że policjanci kierują się dewizą „Bóg – Honor – Ojczyzna”, dlatego też rozpoczęli tegoroczne święto od uroczystej liturgii, by podziękować za otrzymane dary i prosić o dalszą pomyślność w służbie.

Msza Święta odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, a uświetnił ją poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Funkcjonariusze pełnili posługę przy ołtarzu, podkreślając tym samym podniosłość tej ważnej dla nich uroczystości. Oprawę muzyczną liturgii zapewniło trio z ukraińskiego Tarnopola.

  • poczet sztandarowy KMP w Nowym Sączu
  • policjanci i poczet sztandarowy w pobliżu ołtarza
  • kierownictwo komendy oraz policjanci siedzący w ławkach
  • policjant czyta modlitwę wiernych
  • trio z Tarnopola zapewnia oprawę muzyczną
  • umundurowani policjanci siedzą w ławkach, na drugim planie poczet sztandarowy przy ołtarzu
  • Komendant dziękuje za wspólną modlitwę w intencji policjantów i pracowników komendy
  • przy ołtarzu ksiądz prepozyt
  • wspólne zdjęcie policjantów i kapłanów wykonane na placu kościelnym
Powrót na górę strony