Z życia garnizonu

Uroczyste przekazanie działek pod budowę nowego komisariatu Policji w Nowym Sączu

14 kwietnia br. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oficjalnie przejęli nieruchomości położone przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu. Na działkach przekazanych przez władze miasta powstanie nowy komisariat Policji, dzięki któremu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

Pomysł utworzenia i wybudowania komisariatu w centrum Nowego Sącza pojawił się już kilka lat temu, a dzięki bardzo dobrej współpracy sądeckiej Policji i władz miasta, teraz nabiera realnych kształtów. W 2020 roku Prezydent Miasta Nowego Sącza zaproponował przekazanie Policji nieruchomości położonych przy ulicy Tarnowskiej celem wybudowania nowego komisariatu. Miasto zleciło opracowanie i sfinansowało dokumentację geotechniczną, która pozwoliła na ustalenie, że na wskazanych działkach o łącznej powierzchni blisko 40 arów można wybudować budynek dostosowany do potrzeb Policji. Następnie Komenda Główna Policji podjęła decyzję o przejęciu nieruchomości, a w lutym br. Rada Miasta Nowego Sącza wyraziła zgodę na przekazanie tych działek Policji.

14 kwietnia br. w sądeckim ratuszu zorganizowano spotkanie, w którym wziął udział Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza, insp. Rafał Leśniak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz mł. insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu. Jego celem było podpisanie aktu notarialnego i formalne przekazanie działek na potrzeby wybudowania nowego komisariatu.

Dzisiaj przekazaliśmy prawie 40 arową działkę o wartości 2 100 000 złotych. Myślę, że jest to bardzo dobra inwestycja miasta Nowego Sącza i gest w stronę sądeckiej Policji, ponieważ szanujemy ich zaangażowanie w podnoszenie bezpieczeństwa i ochronę mieszkańców Nowego Sącza – powiedział prezydent Ludomir Handzel podczas briefingu prasowego w ratuszu.

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a przede wszystkim Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Godziny spotkań doprowadziły do finału, do finału, który daje nadzieję, na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą budowa komisariatu Policji w Nowym Sączu. (…) Inwestowanie w bezpieczeństwo jest zawsze dobrą inwestycją – mówił  komendant insp. Rafał Leśniak, dziękując prezydentowi.

Podziękowania dla Prezydenta i Rady Miasta Nowego Sącza za wsparcie funkcjonariuszy i przychylność sądeckiej Policji skierował również mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

Ta inwestycja jest nie tylko dla policjantów, ale przede wszystkim dla naszych mieszkańców i turystów. Chcemy być bliżej społeczeństwa tak, żeby jeszcze sprawniej i szybciej reagować na te zagrożenia, które się pojawiają i jeszcze lepiej służyć pomocą naszym mieszkańcom – powiedział szef sądeckich policjantów.

Kolejnym etapem będzie wszczęcie procedury przetargowej na opracowanie dokumentacji projektowej budynku komisariatu, która określi szczegółowe ramy inwestycji. Na ten cel Samorząd Miasta Nowego Sącza zabezpieczył w budżecie kwotę w wysokości łącznie 300 tys. złotych.

 

 

 

 

  • 1.Briefing prasowy Prezydent  Ludomir Handzel przemawia, obok komendanci  insp. Rafał Leśniak oraz mł. insp. Krzysztof Dymura .
  • 3.Briefing Prasowy - przemawia  Komendant  mł. insp. Krzysztof Dymura obok Prezydent i Z-ca Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie
  • 2. przemawia zastępca komendanta wojewódzkiego inspektor Rafał Leśniak
Powrót na górę strony