Z życia garnizonu

Podziękowania dla sądeckich policjantów za wzorową postawę po służbie

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu wraz z zastępcami podziękował trzem sądeckim funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do zatrzymania przestępców, będąc w czasie wolnym od służby.

W ciągu niespełna miesiąca trzech sądeckich policjantów z Wydziału Prewencji, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zaprezentowało wzorową postawę po służbie. Dzięki ich czujności, natychmiastowej reakcji i profesjonalnemu działaniu uczestnik bójki ze skutkiem śmiertelnym, włamywacz i sprawca rozboju zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. 22 czerwca br. szef sądeckich policjantów, mł. insp. dr Krzysztof Dymura wraz ze swoimi zastępcami, osobiście spotkał się z funkcjonariuszami, by im podziękować oraz wręczyć okolicznościowe listy gratulacyjne. Komendant zwrócił się do nich następującymi słowami: „Swoim zachowaniem udowodniliście, że policjantem jest się cały czas, nie tylko w służbie, ale również poza nią. Wasza postawa jest wzorem do naśladowania dla innych, dlatego gratulujemy i jesteśmy dumni, że kierujemy jednostką, w której służą funkcjonariusze, którzy nawet w czasie wolnym od służby, z pełnym poświęceniem wypełniają słowa roty ślubowania.

W spotkaniu uczestniczyli również bezpośredni przełożeni wyróżnionych policjantów.

24 maja br. funkcjonariusz Wydziału Prewencji, wracając po skończonej służbie do domu, przyczynił się do zatrzymania mężczyzny biorącego udział w bójce, w wyniku której jeden z uczestników zmarł (o tej sprawie informowaliśmy w komunikacie „Śmierć po bójce – sądeccy policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców”). Kilka dni później, tj. 30 maja br. policjant Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, wracając do domu po służbie, nie pozostał obojętny na rozmowę telefoniczną, którą usłyszał w miejskim autobusie. Dzięki swojej czujności zatrzymał sprawcę włamania, którego tożsamości policjanci wcześniej nie znali (więcej w komunikacie „W autobusie chwalił się przestępczymi dokonaniami. Został zatrzymany przez sądeckiego policjanta po służbie”). Z kolei 17 czerwca br. funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu będąc po służbie, rozpoznał i zatrzymał mężczyznę, który kilka godzin wcześniej uderzył i okradł mieszkankę powiatu nowosądeckiego (o zdarzeniu pisaliśmy w komunikacie „Sądecki policjant po służbie zatrzymał sprawcę rozboju”). 

uczestnicy spotkania w sali oficerskiej - komendanci, naczelnicy, policjanci

  • umundurowany policjant otrzymuje list gratulacyjny od komendanta, obok stoją zastępcy komendanta
  • komendant wręcza list gratulacyjny nieumundurowanemu policjantowi
  • nieumundurowany funkcjonariusz otrzymuje list gratulacyjny od komendanta
Powrót na górę strony