AKTUALNOŚCI

To wyjątkowy dzień, który pamięta się przez całe życie. Nowo przyjęta policjantka złożyła uroczyste ślubowanie

Data publikacji 14.01.2021

W siódmym, ostatnim naborze w 2020 roku do małopolskiego garnizonu Policji zostało przyjętych 50 nowych policjantów, którzy ze względu na stan epidemii złożyli ślubowanie w jednostkach, w których rozpoczną służbę. 14 stycznia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu takie uroczyste ślubowanie złożyła młoda policjantka, który zasiliła szeregi naszej jednostki.

Ślubowanie odebrał mł. insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, w obecności swojego Zastępcy - kom. Zbigniewa Zachera oraz Naczelnika Wydziału Prewencji, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i Naczelnik Wydziału Wspomagającego.

Komendant zwracając się do nowej adeptki sztuki policyjnej pogratulował jej wyboru zawodu oraz życzył wszelkiej pomyślności i powodzenia podczas tej trudnej służby na rzecz drugiego człowieka. Jednocześnie wyraził nadzieję, że służba w szeregach Policji będzie dla niej prawdziwą pasją przynoszącą wiele satysfakcji.

Szef sądeckich policjantów odczytał słowa roty ślubowania, a za nim powtórzyła je nowo przyjęta funkcjonariuszka. Następnie rota została podpisana, a Komendant przekazał posterunkowej także legitymację służbową i kodeks etyki zawodowej.

Nowa policjantka została przyjęta do służby 30 grudnia 2020 roku, jako jedna z 13 kobiet w ostatnim ubiegłorocznym naborze do garnizonu małopolskiego. Teraz czeka ją kilkumiesięczne przeszkolenie, w czasie którego zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności. Po nim rozpocznie służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Przypominamy, że małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, które chciałyby zostać policjantami. Zachęcamy do składania wymaganych dokumentów, które w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w Małopolsce są przyjmowane wyłącznie drogą pocztową – można je wysyłać na adres Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu lub bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Więcej informacji na stronie rekrutacji.

  • Komendant, nowo przyjęta policjantka i uczestnicy spotkania w sali oficerskiej
  • policjantka podczas ślubowania
  • policjantka powtarza po komendancie słowa roty
  • nowa sądecka policjantka, w tle galeria komendantów KMP
  • Komendant  Dymura gratuluje nowej policjantce
  • Komendant  Zacher gratuluje nowej policjantce
  • nowo przyjęta policjantka, w tle sztandar komendy
  • wspólne zdjęcie nowej policjantki i komendantów
Powrót na górę strony