AKTUALNOŚCI

Podczas świąt Bożego Narodzenia na sądeckich drogach było bezpiecznie

Data publikacji 28.12.2020

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących podczas świąt, policjanci apelowali do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a na drogach całego kraju zwiększono liczbę patroli. Sądeccy policjanci, którzy jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu, tym razem odnotowali zdecydowanie mniej zdarzeń drogowych.

Policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie wykroczenia stanowią główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych na Sądecczyźnie. Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

Podczas tegorocznych działań, w okresie od 24 do 27 grudnia na drogach Sądecczyzny doszło do 12 zdarzeń drogowych (11 kolizji i 1 wypadku, w którym została ranna jedna osoba), a funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

W ubiegłym roku podczas przedłużonego świątecznego weekendu (24 do 29 grudnia 2019) na Sądecczyźnie doszło do 40 zdarzeń drogowych (37 kolizji i 3 wypadków, w których 6 osób zostało rannych), a policjanci zatrzymali sześciu kierowców jadących pod wpływem alkoholu.

Mimo zakończenia działań ukierunkowanych na zabezpieczenie okresu świąt, w dalszym ciągu nad bezpieczeństwem podróżnych na Sądecczyźnie czuwają policjanci z terenu miasta i powiatu, dbając o to, by kierowcy bezpiecznie i bezkolizyjnie mogli wkroczyć w nowy 2021 rok.

Powrót na górę strony