AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas 14. Festiwalu Biegowego

Data publikacji 11.09.2023

W miniony weekend w Piwnicznej-Zdroju zorganizowano 14. edycję Festiwalu Biegowego, której towarzyszył Festiwal Lachów i Górali. Od piątku do niedzieli (8-10 września br.) kilkudziesięciu sądeckich policjantów zabezpieczało wiele tras, po których przemieszczali się zawodnicy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W dniach od 8 do 10 września br. w Piwnicznej-Zdroju odbył się 14. Festiwal Biegowy. Na tej cyklicznej imprezie sportowej nie zabrakło biegów na krótkim, średnim i długim dystansie, natomiast zdecydowanie największym wyzwaniem był Bieg 7 Dolin, czyli 100-kilometrowy ultramaraton. Wydarzeniu po raz kolejny towarzyszył również Festiwal Lachów i Górali, a dla miłośników jazdy na rowerze zorganizowano rodzinny rajd z Nowego Sącza do Piwnicznej-Zdroju.

Z uwagi na mnogość biegów i innych atrakcji przygotowanych dla uczestników, mieszkańców oraz turystów, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz jednostek podległych, wspierani przez strażaków-ochotników, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w czasie festiwalu. Trasy biegów górskich i ulicznych zostały wyznaczone na terenie Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Szczawnika, Wierchomli Małej oraz Łomnicy-Zdroju. Mając na względzie bezpieczeństwo, część biegów była zabezpieczana przez policjantów, którzy wstrzymywali ruch na czas przebiegu zawodników. Podczas zabezpieczenia 14. edycji Festiwalu Biegowego mundurowi nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • biegacze na trasie w Piwnicznej-Zdroju, obok policjant ruchu drogowego
  • oznakowany radiowóz, obok policjant i jadące samochody
  • policjanci kierują ruchem, biegacze przebiegają przez jazdnię
  • policjant ruchu drogowego na służbowym motocyklu, w tle biegacze
  • policjant ruchu drogowego, w tle biegacze
  • policyjny motocykl, w tle policjant i biegacze
Powrót na górę strony