AKTUALNOŚCI

3 i 4 czerwca br. utrudnienia w ruchu związane z 61. Małopolskim Wyścigiem Górskim

Data publikacji 01.06.2023

32 grupy kolarskie z całego świata wystartują w 61. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W trakcie trzech dni zmagań zawodnicy pokonają blisko 430 kilometrów, a trasa będzie przebiegała również przez Sądecczyznę, w związku z tym w dniach 3 i 4 czerwca br. należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

II etap 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 3 czerwca br. w Wieliczce, a zakończy w Nowym Targu. Zawodnicy około godziny 15:10 wjadą na teren powiatu nowosądeckiego w Olszanie, a następnie przejadą przez Czarny Potok, Łącko i Zabrzeż, by dalej kontynuować wyścig na terenie powiatu nowotarskiego.

Utrudnień w ruchu na Sądecczyźnie należy spodziewać się również w niedzielę 4 czerwca br. Wówczas kolarze pokonają trasę III etapu wyścigu z Jabłonki w powiecie nowotarskim na Przehybę (gm. Stary Sącz). Na teren powiatu nowosądeckiego wjadą około godziny 12:20 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (J. Piłsudskiego – S. Batorego – Rynek – J. III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników.

Szczegółowy program 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

  • mapa - trasa II etapu Wieliczka-Nowy Targ
  • mapa - trasa III etapu Jabłonka-Stary Sącz
  • mapa - III etap - ostatni fragment trasy wyścigu
Powrót na górę strony