AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na warsztaty „Świadomy, to bezpieczny senior – BĄDŹ CZUJNY”

Data publikacji 17.02.2023

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu spotkał się z Prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, by podziękować za zaangażowanie oraz przekazane elementy odblaskowe i opaski, które zostaną wręczone seniorom w najbliższą niedzielę, 19 lutego br. podczas warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych.

17 lutego br. w sądeckiej jednostce insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu spotkał się z ks. drem Jerzym Jurkiewiczem, Prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Komendant podziękował księdzu Prepozytowi za zaangażowanie w organizowane przez sądecką Policję warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla seniorów pod hasłem „Świadomy, to bezpieczny senior – BĄDŹ CZUJNY”.

Ksiądz Prepozyt, mając na względzie dobro seniorów, ufundował elementy odblaskowe oraz silikonowe opaski z bezpośrednim numerem telefonu do oficera dyżurnego sądeckiej komendy, by w razie zagrożenia osoby, które będą je nosić na nadgarstku, mogły szybko poinformować Policję o zagrożeniu. Gadżety zostaną wręczone seniorom podczas warsztatów organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu i Parafię Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 19 lutego br. w godzinach od 15:00 do 17:00 w Sali Przemienienia Pańskiego przy Bazylice św. Małgorzaty.

Prelekcje dla seniorów przygotowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego, a także przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. W programie przewidziana jest również inscenizacja dotycząca mechanizmu oszustwa „na wnuczka” przygotowana przez przedstawicielkę Dziennego Klubu Seniora w Nowym Sączu oraz uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.

W przypadku zainteresowania tą inicjatywą, warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla seniorów będą kontynuowane w kolejnych sądeckich parafiach.

plakat

Powrót na górę strony