AKTUALNOŚCI

Hipoglikemia - stan, który może nas zmylić

Data publikacji 01.02.2023

Hipoglikemia, inaczej niedocukrzenie, czyli stan w którym poziom glukozy we krwi jest obniżony. W skrajnych przypadkach niesie za sobą ryzyko śpiączki i śmierci. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego przygotowanego przez stołecznych policjantów o tematyce reagowania i udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku kontaktu z osobami, które mają objawy hipoglikemii.

Materiał pokazuje, jak ważna jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy i jak znaczący wpływ na życie i zdrowie poszkodowanego może mieć zachowanie uczestników lub świadków zdarzenia.

Pamiętajmy, że hipoglikemia może objawiać się między innymi bladą skórą, wzmożoną potliwością, drżeniem rąk i nóg, czy pobudzeniem. W ciężkich przypadkach osoba chora może mieć problemy z utrzymaniem równowagi, wypowiadać się w sposób bełkotliwy, czy utracić przytomność. Diabetycy często noszą przy sobie opaski, dzięki którym osoby udzielające pomocy mogą szybciej zareagować, a tym samym zwiększyć szanse chorego na dalsze życie.

Przypominamy o numerze alarmowym 112. Każdego dnia możemy stanąć przed koniecznością udzielenia pierwszej pomocy osobom dotkniętym problemem cukrzycy.

(Źródło: Komenda Stołeczna Policji)

Film film_instruktazowy_-_hipoglikemia.mp4

Opis filmu: film instruktażowy - hipoglikemia

Pobierz plik film_instruktazowy_-_hipoglikemia.mp4 (format mp4 - rozmiar 35.2 MB)

Powrót na górę strony