AKTUALNOŚCI

Złodzieje butli gazowych z zarzutami

Data publikacji 16.01.2023

Dwóch mieszkańców Nowego Sącza usłyszało od policjantów zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jej usiłowania, a także uszkodzenia mienia. Mężczyźni ukradli 16 butli z gazem i uszkodzili blaszany garaż, czym spowodowali łączne straty w wysokości 7 tysięcy złotych.

Jesienią ubiegłego roku sądeccy policjanci zostali poinformowani, że w trzech miejscowościach na terenie gminy Chełmiec doszło do dwóch kradzieży z włamaniem i nieudanej próby kolejnego włamania, zakończonej uszkodzeniem mienia. Nieznani wówczas sprawcy, włamując się do dwóch boksów z butlami gazowymi, ukradli łącznie 16 sztuk 11 kilogramowych butli o wartości blisko 5 tysięcy złotych, natomiast w  czasie próby następnej kradzieży uszkodzili skrzydło drzwiowe w blaszanym garażu, powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

Pracując nad rozwiązaniem tych spraw, policjanci wykonali liczne czynności, a ich efektem było ustalenie dwóch sprawców, którzy dopuścili się tych czynów. Pierwszy z nich, 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza, usłyszał zarzuty od funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w grudniu ub. r., natomiast drugi, 25-letni sądeczanin, początkiem stycznia br. Obaj odpowiedzą za kradzieże z włamaniem, a także usiłowanie popełnienia tego przestępstwa oraz za uszkodzenie mienia. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia, jednakże sąd może orzec wyższy wymiar kary, ponieważ mężczyźni dopuścili się zarzucanych im czynów w krótkim odstępie czasu.

Powrót na górę strony