AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa na Sądecczyźnie

Data publikacji 03.10.2022

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w miniony piątek (30 września br.) odwiedził Sądecczyznę, a celem jego wizyty był udział w akcji #sadziMY, której patronuje wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Nad bezpieczeństwem głowy państwa czuwali sądeccy policjanci i funkcjonariusze SOP.

30 września br. na Sądecczyznę przyjechał prezydent Andrzej Duda, który wziął udział finale czwartej edycji akcji #sadziMy, w ramach której posadził kilka sadzonek cisów na terenie leśnictwa Lipnica Wielka w powiecie nowosądeckim. W to proekologiczne przedsięwzięcie włączyli się również m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy regionu.

Nad bezpieczeństwem prezydenta czuwało kilkudziesięciu sądeckich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Dzięki dobremu przygotowaniu, zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu wizyta głowy państwa na Sądecczyźnie przebiegła spokojnie i bez incydentów.

Fot. KMP w Nowym Sączu i Kancelaria Prezydenta RP

  • zabezpieczenie na trasie przejazdu kolumny prezydenckiej, radiowóz, policjanci, strażacy
  • policyjny radiowóz pilotuje kolumnę prezydencką
  • las, deszczowa aura, prezydent odbiera sadzonkę cisa z rąk małego chłopca, w tle uczestnicy akcji - fot. Kancelaria Prezydenta RP facebook
Powrót na górę strony