AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci zabezpieczali 13. Festiwal Biegowy

Data publikacji 12.09.2022

W miniony weekend w Piwnicznej-Zdroju zorganizowano 13. edycję Festiwalu Biegowego, której towarzyszył Festiwal Lachów i Górali. Od piątku do niedzieli obyło się ponad 20 biegów, a kilkudziesięciu sądeckich policjantów zabezpieczało wiele tras, po których przemieszczali się zawodnicy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W dniach od 9 do 11 września br. w Piwnicznej-Zdroju odbył się 13. Festiwal Biegowy, na którego starcie, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zameldowało się niemal 5 tysięcy uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie, bo biegów na różnych dystansach było łącznie 24, jednak zdecydowanie największym wyzwaniem był Bieg 7 Dolin, czyli 100-kilometrowy ultramaraton.

Trasy festiwalu zostały wyznaczone m.in. na terenie Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Starego Sącza, Szczawnika, Wierchomli Małej oraz Łomnicy-Zdroju, a nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, jak co roku czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, wspierani przez strażaków-ochotników. Kierowcy, którzy w weekend zaplanowali swoją podróż drogami wyznaczonym jako odcinki tras biegowych, napotkali na utrudnienia. Mając na względzie bezpieczeństwo, biegi były zabezpieczane przez policjantów, którzy wstrzymywali ruch na czas przebiegu zawodników. Podczas zabezpieczenia 13. edycji Festiwalu Biegowego mundurowi nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • policjantka ruchu drogowego, obok motocykl służbowy, w tle biegnący zawodnicy
  • policjanci na służbowych motocyklach
  • policyjny motocykl, w tle biegnący zawodnicy
  • rejon mostu w Piwnicznej-Zdroju, policjant drogówki, obok motocykl służbowy
  • policjantka zabezpiecza trasę jednego z biegów
  • zawodnicy biegną po trasie
Powrót na górę strony