AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci zabezpieczali II Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy

Data publikacji 28.06.2022

W miniony weekend na terenie Sądecczyzny zorganizowano drugą edycję Europejskiego Festiwalu Biegowego – Dwa Beskidy w Krynicy-Zdroju. Podczas tego wydarzenia kilkudziesięciu sądeckich policjantów zabezpieczało trasy, po których przemieszczali się zawodnicy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Od 24 do 26 czerwca br. na terenie krynickiego uzdrowiska odbył się II Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy, na którego starcie zameldowało się około 1300 uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie, bo wśród kilku biegów była m.in. zarówno wymagająca 105-kilometrowa „Krynicka Setka”, jak i uliczna „Małopolska Rekordowa Dycha” dla mniej doświadczonych biegaczy.

Na trasach festiwalu nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz krynickiego komisariatu. Kierowcy, którzy w weekend zaplanowali swoją podróż drogami wyznaczonym jako odcinki tras biegowych, napotkali na utrudnienia. Mając na względzie bezpieczeństwo, biegi były pilotowane a drogi zamykane przez policjantów, którzy wstrzymywali czasowo ruch na czas przebiegu zawodników. Podczas zabezpieczenia tego sportowego wydarzenia policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • centrum Krynicy-Zdroju, biegacze, umundurowany policjant ruchu drogowego, obok radiowóz
  • policyjny motocykl na pierwszym planie, w tle punkt startowy jednego z biegów
  • zawodnicy jednego z biegów
Powrót na górę strony