AKTUALNOŚCI

Podsumowanie policyjnych działań podczas długiego weekendu na Sądecczyźnie

Data publikacji 20.06.2022

Długi czerwcowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres i czas wzmożonych kontroli na drogach. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć kolizji i wypadków, w tym także ze skutkiem śmiertelnym.

W okresie od 15 do 19 czerwca br.  na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Do tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca br. około godziny 16:40 w Starym Sączu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Pasażerka motocykla uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła.

Ponadto podczas długiego weekendu funkcjonariusze odnotowali 29 kolizji. Z kolei podczas ubiegłorocznych działań (2-6.06.2021 roku) doszło do 4 wypadków, w których poszkodowanych zostało 6 osób. W tym czasie odnotowano również 32 kolizje.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.


Dzisiaj tj. 20 czerwca br. kilka minut przed godziną 8:00 w miejscowości Brzezna doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia na drodze, w wyniku którego zmarł pieszy potrącony przez samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec Sądecczyzny, kierując fordem, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potracił 71-letniego mieszkańca Sądecczyzny. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Nowego i Starego Sącza. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

Powrót na górę strony