AKTUALNOŚCI

Powiatowe Eliminacje Turnieju BRD na Sądecczyźnie

Data publikacji 28.04.2022

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu zorganizowano Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas tych zawodów sądeccy policjanci oceniali wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Organizatorem Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Automobilklub Podkarpacki, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu oraz Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, której funkcjonariusze tradycyjnie już zaangażowali się zarówno pod względem organizacyjnym, jaki i merytorycznym w przeprowadzenie turnieju. Policjanci m.in. przygotowali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz nadzorowali przebieg konkurencji.

Tegoroczny turniej BRD, który zorganizowano 25 kwietnia br., cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Do zmagań przystąpiło 101 uczniów z 29 szkół podstawowych z terenu Sądecczyzny. Zadania turniejowe zostały podzielone na dwie części – teoretyczną (ogólny test wiedzy dotyczący przepisów ruchu drogowego i test skrzyżowań) oraz praktyczną (jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej).

Osobno rywalizowali uczniowie szkół z terenu miasta Nowego Sącza i z terenu powiatu nowosądeckiego. W kategorii 10-12 lat najlepsze okazały się drużyny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu oraz Szkoły Podstawowej w Podolu Górowej. W kategorii 13-16 lat pierwsze miejsce również zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu, a z powiatu najlepsza była drużyna ze Szkoły Podstawowej w Klęczanach.

Zwycięskim zespołom oraz najlepszym zawodnikom turnieju, puchary oraz nagrody wręczyli Artur Czernecki – Wicedyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura –  Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Justyna Tokarczyk – Dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Nowosądeckiego oraz Andrzej Góra – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Teraz przed zwycięskimi drużynami finał wojewódzkich eliminacji turnieju, który odbędzie się w dniach 11-12 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach, w powiecie bocheńskim.

  • uczniowie rozwiązują test wiedzy
  • uczestniczka turnieju pokonuje rowerem tor przeszkód
  • uczennica na rowerze na placu z torem przeszkód
  • tor przeszkód, policjant nadzoruje przejazd uczestniczki
  • puchary i nagrody dla zwycięzców turnieju BRD
  • drużyna, która zajęła I miejsce w grupie I 10-12 lat (Nowy Sącz)
  • drużyna, która zajęła I miejsce w grupie I 10-12 lat(powiat nowosądecki)
  • drużyna, która zajęła I miejsce w grupie II 13-16 lat(Nowy Sącz)
  • drużyna, która zajęła I miejsce w grupie II 13-16 lat(powiat nowosądecki)
Powrót na górę strony