AKTUALNOŚCI

Uczniowie z Marcinkowic otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie

Data publikacji 22.09.2021

Wczoraj, tj. 21 września br. 16 uczniów trzech klas o profilu „Bezpieczeństwo publiczne” Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie. W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dyplomy wręczył szef sądeckich policjantów.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. sztab. Piotr Kaczor. Komendant wspólnie z Iwoną Sikorską, Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz nauczycielem Grzegorzem Kaliną, wręczył 16 uczniom klas II i III akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie oraz pogratulował każdemu z wyróżnionych. Otrzymanie takiego dyplomu wiąże się bowiem z osiągnięciami w nauce i wzorowym zachowaniem.

Po wręczeniu dyplomów, uczniowie z Marcinkowic m.in. dowiedzieli się więcej na temat procedury rekrutacyjnej do Policji, a na parkingu przy budynku komendy mieli również okazję wysłuchać prelekcji policjanta sądeckiej drogówki i obejrzeć z bliska nowy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, czyli specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych przez policjantów.

Mamy nadzieję, że wczorajsze spotkanie i nowe doświadczenia jeszcze bardziej zmobilizują uczniów z Marcinkowic do dalszej nauki i dążenia co celu, jakim dla wielu z nich jest wstąpienie w szeregi Policji.

  • Komendant, Zastępca Naczelnika Wydz. Prewencji oraz dyrektorka i nauczyciel ZS w Marcinkowicach
  • uczniowie stoją w rzędzie w sali konferencyjnej
  • trzy uczennice stojące obok siebie, w tle godło
  • Komendant wręcza uczniom akty nominacyjne
  • uczennice wewnątrz policyjnego radiowozu
  • uczniowie słuchają prelekcji policjanta na zewnątrz komendy, obok nich radiowóz i służbowy motocykl
Powrót na górę strony