AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci zabezpieczali 12. Festiwal Biegowy

Data publikacji 14.09.2021

W miniony weekend na terenie Sądecczyzny zorganizowano 12. edycję Festiwalu Biegowego. Od piątku do niedzieli podczas 12 biegów kilkudziesięciu sądeckich policjantów zabezpieczało trasy, po których przemieszczali się zawodnicy, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W dniach od 10 do 12 września br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego odbył się 12. Festiwal Biegowy, na którego starcie zameldowało się ponad 3,5 tysiąca uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie, bo biegów na różnych dystansach było łącznie 12. Zdecydowanie największym wyzwaniem był Bieg 7 Dolin, czyli 100-kilometrowy ultramaraton.

Trasy festiwalu zostały wyznaczone na terenie Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Starego Sącza, Chełmca, Podegrodzia, Nowego Sącza oraz Krynicy-Zdroju, a nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, jak co roku czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz jednostek podległych, wspierani przez strażaków-ochotników. Kierowcy, którzy w weekend zaplanowali swoją podróż drogami wyznaczonym jako odcinki tras biegowych, napotkali na utrudnienia. Mając na względzie bezpieczeństwo, wszystkie biegi były pilotowane i zamykane przez policjantów, którzy wstrzymywali ruch na czas przebiegu zawodników. Podczas zabezpieczenia 12. edycji Festiwalu Biegowego mundurowi nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • biegacze na trasie, zdjęcie wykonane z wnętrza samochodu
  • policyjny motocykl, w tle las i biegnący po jezdni zawodnicy
  • policyjny radiowóz na pierwszym planie, w tle biegnący zawodnicy
Powrót na górę strony