AKTUALNOŚCI

Policjanci zabezpieczali „Karpacki Wyścig Kurierów”

Data publikacji 31.08.2021

Dzisiaj m.in. na drogach Sądecczyzny zorganizowano drugi etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. Przy nieco łaskawszej aurze na terenie powiatu nowosądeckiego, zawodnicy biorący udział w tej międzynarodowej imprezie kolarskiej, pokonali odcinek od Muszyny do Zabrzeży. W czasie wyścigu kilkudziesięciu sądeckich oraz małopolskich policjantów zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W tegorocznej edycji „Karpackiego Wyścigu Kurierów” (30-31 sierpnia br.) wystartowało około 140 kolarzy, którzy na terenie Małopolski mieli do pokonania dwa etapy o łącznej długości 264,5 km, które swym zasięgiem objęły kolejno powiat: tarnowski, nowosądecki oraz nowotarski. Dzisiaj zawodnicy wystartowali z Muszyny, po czym przejechali m.in. przez Żegiestów, Wierchomlę Wielką, Piwniczną-Zdrój, Barcice, Moszczenicę Wyżną, Skrudzinę, Gaboń, Kadczę, Jazowsko, Łącko i Zabrzeż. Następnie drogami powiatu nowotarskiego zawodnicy dotarli do Niedzicy, gdzie zakończyli wyścig.

Przez kilka godzin kilkudziesięciu sądeckich oraz małopolskich policjantów, głównie ruchu drogowego, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, umundurowani policjanci wstrzymywali ruch pojazdów i kierowali nim.

Drugi etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów” na terenie Sądecczyzny przebiegł bezpiecznie. Podczas zabezpieczenia wyścigu policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • grupa kolarzy, obok policjant kieruje ruchem
  • policjanci na motocyklach służbowych
  • policjant ruchu drogowego zabezpiecza trasę przejazdu zawodników
Powrót na górę strony