AKTUALNOŚCI

Ostatni weekend wakacji na sądeckich drogach

Data publikacji 30.08.2021

Jak co roku w ostatni weekend wakacji funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na sądeckich drogach, a tym samym bezpiecznych powrotów z wakacyjnego wypoczynku.

W okresie od 27 do 29 sierpnia br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym poszkodowana została 1 osoba. Ponadto funkcjonariusze odnotowali 14 kolizji. Podczas weekendowych działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali 159 pojazdów ujawniając 148 wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 82 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością. Jeden z nich w terenie zabudowanym przekroczył limit prędkości o ponad 50km/h, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 kierującym dowody rejestracyjne za zły stan techniczny ich pojazdów.

Pomimo ciągłych apeli o niesiadanie za kierownicą po alkoholu, podczas ostatniego weekendu wakacji policjanci zatrzymali na Sądecczyźnie 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista jechał w sobotę al. Sucharskiego w Nowym Sączu mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Powrót na górę strony