AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci zabezpieczali IV etap 78. Tour de Pologne 2021

Data publikacji 13.08.2021

Wczoraj, drogami powiatu nowosądeckiego przejechali kolarze w ramach IV etapu wyścigu kolarskiego 78. Tour de Pologne. Nad bezpieczeństwem sportowców oraz towarzyszących im ekip, a także zgromadzonych na trasie wyścigu kibiców czuwali policjanci.

12 sierpnia br. przez powiat nowosądecki przejechał peleton międzynarodowego wyścigu kolarskiego „78. Tour de Pologne”. W trakcie czwartego etapu kolarze pokonali 160 kilometrów. Wyścig rozpoczęli w Tarnowie, a na metę wjechali w Bukowinie Tatrzańskiej.

Po południu peleton wjechał na teren powiatu nowosądeckiego i pokonał trasę od miejscowości Roztoka Brzeziny, Rożnów, Witowice Dolne, Łososina Dolna, Łyczanka, Zawadka, Chomranice następnie kolarze wjechali na teren powiatu limanowskiego (Kłodne, Męcina, Przyszowa, Stronie, Łukowica, Jastrzębie, Jadamwola), po czym ponownie wrócili na Sądecczyznę i przejechali trasę przez Olszanę, Czarny Potok, Łącko, Czerniec oraz Zabrzeż, dalej kierując się do mety w Bukowinie Tatrzańskiej, wjechali na teren powiatu nowotarskiego.

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla Policji. Sprawą najważniejszą jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom wyścigu jak i zgromadzonym przy trasie wyścigu, kibicom, kierowanie ruchem i pomoc kierowcom, którzy musieli chwilowo przerwać podróż. Policyjne załogi zaangażowane były również w pilotaż wyścigu. Dzięki właściwej organizacji zabezpieczenia wyścig kolarski w powiecie nowosądeckim przebiegł bez zakłóceń. Dziękujemy kierowcom za cierpliwość i wyrozumiałość, związaną z okresowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Na terenie województwa małopolskiego odbędą się jeszcze dwa etapy wyścigu:
13 sierpnia 2021 etap V swym zasięgiem obejmie powiat nowotarski, suski oraz wadowicki.
15 sierpnia 2021 etap VII obejmie teren powiatu oświęcimskiego, chrzanowskiego, krakowskiego oraz gminę i miasto Kraków.

 

  • 1. Peleton podczas wyścigu
  • 2. kolarze podczas IV etapy
  • Radiowóz, policjant na motocyklu
  • 4. Radiowozy  podczas pilotażu wyścigu
  • 5. radiowóz oznakowany w trakcie pilotażu
  • 6. Peleton podczas wyśicgu
  • 7. Pilotaż wyścigu - policjant na motocyklu w tle dwa radiowozy
  • 8. kolarze w trakcie wyścigu tour de pologne
  • 9. policjant na motocyklu w tle dwa radiowozy- pilotaż wyścigu
Powrót na górę strony