AKTUALNOŚCI

Promowanie trzeźwości za kierownicą, czyli „Nowosądeckie drogi bez promili”

Data publikacji 17.06.2021

Policjanci sądeckiej drogówki wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu, podczas którego promowali bezpieczeństwo i rozmawiali o nowych przepisach, które niedawno weszły w życie. Oprócz spotkania z mundurowymi dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji, a wszystko w ramach akcji „Nowosądeckie drogi bez promili”.

10 czerwca br. Fundacja Prodriver zorganizowała spotkanie edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu. Akcja pod hasłem „Nowosądeckie drogi bez promili” ma służyć promowaniu postaw społecznych sprzeciwiania się kierowaniu pojazdami pod wpływem alkoholu i środku odurzających oraz ukazywaniu w realistyczny sposób zagrożeń, jakie niesie jazda w stanie nietrzeźwości.

Dla uczniów „Jedenastki” przygotowano mnóstwo atrakcji. Był symulator zdarzeń, alkogogle, wystawa motoryzacyjna i strefa pomiaru refleksu, gdzie można było zmierzyć swój czas reakcji i koordynacji. Odbyła się również symulacja pościgu za kierującym, który w alkogoglach potrącił pieszą na przejściu. W spotkaniu wzięli udział także funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy omówili nowe przepisy dotyczące poruszania się na hulajnogach elektrycznych oraz innych urządzeniach wspomagających przemieszczanie się. Policjanci przypomnieli również najmłodszym zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w świetle ostatnich zmian kodeksu drogowego.

  • plac przy szkole, oznakowany radiowóz, po lewej grupka uczniów z instruktorem
  • policjant na motocyklu służbowym, obok uczeń SP 11 na mini pojeździe zakładający alkogogle
  • uczniowie przyglądają się jak ich kolega porusza się między pachołkami w alkogoglach
Powrót na górę strony