AKTUALNOŚCI

W weekend szczepiliśmy się od Giewontu po Pustynię Błędowską. Również w Krynicy-Zdroju

Data publikacji 14.06.2021

Jak powiedział wojewoda, w Małopolsce "w ten weekend wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień". Klucze, Zakopane, Krynica-Zdrój i Szczawnica - to cztery miejscowości, w których w sobotę i niedzielę 12 i 13 czerwca można było się zaszczepić przeciw COVID-19. Łącznie w tych punktach jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson przyjęło blisko 2700 osób. W Krynicy-Zdroju zaszczepiło się 575 osób.

Plenerowe punkty szczepień zostały zorganizowane w miejscach chętnie odwiedzanych zarówno przez mieszkańców naszego województwa, jak i turystów. Wszystko po to, by każdy, kto chce się zaszczepić, mógł to zrobić choćby przy okazji wyjazdu weekendowego. Żeby przyjąć szczepionkę, wystarczyło przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę. 

Taki mobilny punkt szczepień został zlokalizowany również w Krynicy-Zdroju. Łącząc odpoczynek w uzdrowisku, można było nie tylko się zaszczepić, ale także zobaczyć m.in. policyjny sprzęt czy uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy wojsk powietrznodesantowych. Zaprezentował się również Karpacki Oddział Straży Granicznej, a strażacy PSP pokazali, jak pracuje się z psami poszukiwawczymi. O bezpieczeństwo i porządek publiczny dbali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz krynickiej Straży Miejskiej.

Wczoraj krynicki plenerowy punkt szczepień odwiedził Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita oraz Senator RP, Wiktor Durlak. Obecni byli również m.in. przedstawiciele służb mundurowych z naszego regionu, w tym Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura.


Akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” wpisała się w Narodowy Program Szczepień. Celem było nie tylko pokazanie, "jak piękna jest Małopolska, ale również stworzenie dobrego klimatu wokół szczepień, ponieważ wszyscy chcemy w końcu cieszyć się towarzystwem najbliższych (...) i swobodą funkcjonowania nienaznaczoną pandemią. A przepustką do normalności są właśnie szczepienia" - podkreślił wojewoda. Województwo małopolskie pod względem liczby wykonanych szczepień jest czwartym województwem w Polsce. 

Więcej na temat akcji na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego:

 

Akcję podsumowano również na stronie małopolskiej Policji.

 

  • kolejka do mobilnego punktu szczepień w Krynicy-Zdroju
  • policjant i strażnik miejski patrolują okolice plenerowego punktu szczepień
  • stoisko promocyjne Policji, obok oznakowany radiowóz i quad, w pobliżu stołu dwoje policjantów  oraz kobieta i mężczyzna
  • policyjny quad, na nim dwójka dzieci, obok policjant
  • stoisko promocyjne Policji - policjant obok kobieta z dwójką dzieci
  • od lewej Senator Wiktor Durlak, Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr Krzysztof Dymura oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita
Powrót na górę strony