AKTUALNOŚCI

Czerwcowy długi weekend - podsumowanie działań policjantów na sądeckich drogach

Data publikacji 07.06.2021

Z analizy przeprowadzonej przez sądecką Policję wynika, że tegoroczny czerwcowy weekend należał do bezpiecznych, odnotowano mniej zdarzeń drogowych niż w roku ubiegłym. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji.

Funkcjonariusze w ramach działań „Czerwcowy długi weekend”, m.in. kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, jak również to czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Przez pięć dni działań sądeckich policjantów, od 2 do 6 czerwca br. na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego doszło łącznie do 33 zdarzeń drogowych - 5 wypadków i 28 kolizji drogowych, w których 5 osób zostało rannych.

Dla porównania, podczas czerwcowego długiego weekendu w roku 2020 (od 10 do 14 czerwca) policjanci odnotowali 8 wypadków i 33 kolizje drogowe, w których jedna osoba zginęła, a 9 osób zostało rannych.

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 10).

Pomimo wielokrotnych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Niestety takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często także swoich najbliższych.

 

Powrót na górę strony