AKTUALNOŚCI

Sądeccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Data publikacji 07.06.2021

W sobotę i niedzielę m.in. na drogach Sądecczyzny zorganizowano drugi oraz trzeci etap 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W powiecie nowosądeckim, zawodnicy biorący udział w tej międzynarodowej imprezie kolarskiej, pokonali odcinek od Zabrzeży po Przehybę. W czasie wyścigu kilkudziesięciu sądeckich policjantów zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Około 180 zawodników z 30 polskich i zagranicznych grup kolarskich wystartowało w 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W miniony weekend (5-6 czerwca br.) kolarze pokonali blisko 50 km po drogach Sądecczyzny przejeżdżając przez Zabrzeż, Łącko, Czarny Potok, Olszankę, Podegrodzie, Stadła, Stary Sącz, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę i Gaboń, finiszując na Przehybie. Przez kilka godzin kilkudziesięciu policjantów, głównie ruchu drogowego oraz Komisariatu Policji w Starym Sączu, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, umundurowani policjanci wstrzymywali ruch pojazdów i kierowali nim.

Odcinek 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego na terenie Sądecczyzny przebiegł bezpiecznie. Podczas zabezpieczenia wyścigu policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

  • okolice Mostu św. Kingi w Starym Sączu - policyjny radiowóz, za nim motocykle służbowe
  • kolarze na trasie w Starym Sączu
  • umundurowany policjant ruchu drogowego kieruje ruchem, obok przejeżdżający pojazd z rowerami na dachu, w oddali kolarze
  • radiowóz, obok policjant kierujący ruchem oraz przejeżdżający kolarze
  • grupa kolarzy jedzie drogą pośród drzew, za nimi samochód osobowy
  • ośmiu kolarzy na leśnej drodze
Powrót na górę strony