AKTUALNOŚCI

Trzech nowych policjantów ślubowało na sztandar w sądeckiej jednostce

Data publikacji 28.04.2021

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję...” - to początek roty ślubowania, którą złożyło trzech nowych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Teraz młodzi policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w sądeckiej jednostce.

27 kwietnia br. w sądeckiej komendzie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Trzech młodych policjantów, w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu - mł. insp. dr. Krzysztofa Dymury oraz jego Zastępców - mł. insp. Adama Bukańskiego i kom. Zbigniewa Zachera, wypowiedziało słowa roty ślubowania. Następnie rota została podpisana, a komendant przekazał posterunkowym także kodeksy etyki zawodowej.

Podczas uroczystości komendanci złożyli nowym funkcjonariuszom gratulacje oraz życzyli licznych sukcesów w służbie, podkreślając jednocześnie, że służba w Policji jest bardzo wymagająca i niejednokrotnie niebezpieczna.

Tę wyjątkową dla młodych mundurowych uroczystość podkreśliła obecność pocztu sztandarowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W uroczystości wzięli udział także Komendant Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, Naczelnik Wydziału Wspomagającego oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji.

Teraz przed młodymi adeptami sztuki policyjnej szkolenie podstawowe, w czasie którego zdobędą odpowiednią wiedzę i umiejętności do służby. Po nim dwóch nowych funkcjonariuszy rozpocznie służbę w Wydziale Prewencji sądeckiej jednostki, a jeden w Komisariacie Policji w Piwnicznej-Zdroju.

awatar - policjanci podczas ślubowania, na dalszym planie Komendant i poczet sztandarowy


W drugim naborze w 2021 roku do małopolskiego garnizonu Policji zostało przyjętych 79 nowych policjantów, którzy ze względu na stan epidemii składają ślubowanie w jednostkach, w których rozpoczną służbę. Przypominamy, że małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, które chciałyby zostać policjantami. Zachęcamy do składania wymaganych dokumentów, które w związku z COVID-19 są przyjmowane wyłącznie drogą pocztową – można je wysyłać na adres Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu lub bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Więcej informacji na stronie rekrutacji.

 • poczet sztandarowy oraz uczestnicy uroczystości
 • Komendant oraz poczet sztandarowy
 • policjanci podczas ślubowania, Komendant czyta słowa roty, obok poczet sztandarowy
 • poczet sztandarowy KMP w Nowym Sączu
 • nowi policjanci podczas ślubowania
 • jeden z policjantów podpisuje rotę ślubowania
 • Komendant gratuluje i ściska dłoń pierwszemu z nowych policjantów
 • Komendant gratuluje i ściska dłoń drugiemu z nowych policjantów
 • Komendant gratuluje i ściska dłoń trzeciemu z nowych policjantów
 • nowi policjanci stoją przy galerii Komendantów Miejskich Policji w Nowym Sączu
 • wspólne zdjęcie Komendanta i nowych policjantów na tle godła oraz flagi Polski i UE
 • wspólne zdjęcie Komendanta i nowych policjantów na tle sztandaru KMP oraz banneru sądeckiej Policji
Powrót na górę strony