AKTUALNOŚCI

DzielnicowyBliżejNas: Kryniccy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka

Piknik zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w Krynicy-Zdroju przyciągnął wielu mieszkańców oraz turystów, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień, korzystając z przygotowanych atrakcji i pokazów. Wydarzenie było okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do zaprezentowania mieszkańcom charakteru policyjnej służby oraz działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

W pikniku zorganizowanym 31 maja br. przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju wzięli udział również policjanci dzielnicowi krynickiego komisariatu. W ramach przygotowanego stoiska profilaktyczno-edukacyjnego mundurowi przybliżyli mieszkańcom i turystom m.in. zakres swoich obowiązków oraz specyfikę służby, a także zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi w formacji.  

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia wykorzystywanego przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Uczestnicy pikniku mieli możliwość zapoznania się z elementami umundurowania i sprzętem służbowym, a także obejrzenia policyjnych pojazdów.  

Podczas pikniku nie zabrakło również działań o charakterze profilaktycznym. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym dzielnicowi przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku, podkreślając znaczenie odpowiedzialnych zachowań. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo nad wodą, przypominając zasady korzystania z kąpielisk oraz terenów przywodnych.

W trakcie wydarzenia policjanci organizowali różne konkursy dla najmłodszych, w których można było wygrać drobne upominki. Mundurowi przekazywali także elementy odblaskowe oraz pamiątkowe dyplomy, na których dzieci odbijały swoje linie papilarne.

Powrót na górę strony